29.8 C
Skopje

Актуелно

- Advertisement -

Муабет на денот

Успex на денот: Со убав собир се одбележа нов фрижидер на полициски синдикат Кавадарци

Претседателот на македонскиот полициски синдикат д-р Марјан Кицев се пофали на фејсбук дека на МПС Кавадарци им е...
- Advertisement -

Забава

Македонија

Обвинителството за „Тортура“: Според судот овој начин на апсење е законит

Со ослободителната пресуда за ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков, и припадниците на „Алфи“ се остава впечаток дека начинот на апсење на Љубе Бошкоски е...

Колумни

Каде отиде државата?

Имавме земја со предиспозиции за да бидеме Швајцарија на Балканот, дојдовме до степен да молиме за милостиња од Бугарија,...
- Advertisement -

Свет

- Advertisement -

Сцена

Таа е ќерка на контроверзниот бизнисмен, а многумина велат дека е една од најзгодните жени на светот

Таа ги троши парите од својот татко и ужива во луксузниот живот. Лучијана Бејнон е модел, но повеќе од нејзината кариера медиумите ги интересира нејзиниот...

Ekсперт открива детали за средбата меѓу принц Вилијам и Хари – еден потег го издаде помалиот брат

Експертот за невербална комуникација Џуди Џејмс тврди дека принцот Хари се обидувал да биде опуштен, но дека нервозата му била откриена по една постапка,...

Фановите изненадени: Анџелина Џоли и 15 години помладиот рапер во врска? Парот фатен на вечера во Лос Анџелес

46-годишната американска актерка Анџелина Џоли и 31-годишниот рапер „The Weeknd“ биле фотографирани додека излегувале од еден ресторан во Лос Анџелес каде вечерале заедно, а...

Тијана Дапчевиќ ги поkaжа стомачните откако изгуби неверојатни 45 килограми, видете ја трансформацијата на деценијата (ФОТО)

“Имав криза на почетокот, но дадов се од себе да издржам. Сите треба да се храниме без шеќер, брашно и млеко. На тој начин...
- Advertisement -

Економија

Граѓаните ослободени од каматите за долговите: ВМРО-ДПМНЕ со реакција за одлуката

Новиот предлог закон на Владата за помош на најчувствителните категории граѓани, кои не успеале да си ги подмират обврските спрема државните и јавните претпријатија, ослободи над 150 илјади граѓани од плаќање на каматите, поради пандемискиот период. Износот на основниот...

Финансиска нестабилност ја чека еврозоната по корона кризата

По корона кризата ќе има зголемен ризик од финансиска нестабилност во еврозоната. Со вакво предупредување излезе Европската централна банка (ЕЦБ). Во анализата се истакнува...

(ФОТО) Градоначалникот на Охрид, Георгиески предлага поскапување на водата за пиење

Минатата среда на седницата на Советот на општина Охрид, градоначалникот Константин Георгиески со предлог за покачување на водата за пиење по решението на Регулаторната...

Критовалутите достигнаа вредност од 2 трилиони долари

Вредноста на сите 9.115 криптовалути што ги следи веб-страницата „CoinMarketCap.com“, имаше комбинирана пазарна вредност од 1,996 трилиони долари, што претставува зголемување од околу 2,6%...

Виното е трет производ по вредност за извоз, тврди Хоџа

Нашето грозје е со висок квалитет, нашите вина се надалеку познати по богатството на вкусови и ароми. Ова го истакна денеска министерот за земјоделство,...
- Advertisement -

Спорт