27.8 C
Skopje

Арсовска на средба без маски: Зошто не го почитува протоколот?

- Advertisement -

Арсовска, без маска на состанок со Занаетчиската комора

Данела Арсовска, кандидатката за градоначалничка на Скопје и сегашна претседателка на Сојузот на стопанските комори, на „Фејсбук“ објави фотографија од состанокот со претставниците на Занаетчиската комора.

На неа се гледа дека разговараат без маски, а не внимаваат ниту на дистанцата. Арсовска фотографијата од состанокот ја објави вчера.

Во сила сè уште се мерки што пропишуваат задолжително носење маска во затворени простории, но од објавената фотографија се гледа дека на состанокот никој не носи маска. Маските, на фотографијата, стојат на масата пред учесниците на состанокот.

За слична објава на прекршување на протоколите во јануари годинава функционери од ДУИ добија казна од 20 евра за неносење маска и кривична пријава кога на социјалните мрежи објавија фотографија на која се гледа дека во просториите на новото Министерство за политички систем и односи меѓу заедниците слават роденден на лидерот Али Ахмети.

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

ТОП Вести

Први фотографии од хаосот во Љубљана: Луѓето бегале во паника кога одекнале истрелите, три лица се ранети Повредените се итно пренесени во болница, а полицијата...
Почитувани учесници на трибината „Патот до независноста“, На почетокот сакам да ја изразам мојата благодарност за вашето учество на оваа дискусија со која ќе создадеме...
Во Македонија вчеравечер пристигнаа вкупно 51.480 „Фајзер-Бионтек“ вакцини, донација од соседна Република Бугарија. По пристигнувањето, 30.000 дози беа веднаш дистрибуирани до вакциналните пунктови низ земјата. Министерството...
Општина Пробиштип потпиша договор со економскиот оператор БВ Инженеринг од Битола за рехабилитација на дел од улица „Илинденска“ и изградба на осветлување. Во моментот се...

Актуелно

Разговор со градоначалникот на Берово г. Звонко Пекевски МУАБЕТИ: Сите знаеме дека и Берово е едно од опожарените подрачја, што беше зафатено од бранот во...
Угостителите да ги почитуваат новите протоколи за да се заштити јавното здравје, а со почитувањето на овие мерки, ќе се избегне носењето на порестриктивни...
Во Македонија вчера пристигна конвојот помош од Словенија за гаснењето на пожарите. Тимот за заштита од пожари од Словенија е составен од 45 лица, команда,...
Претседателот на македонскиот полициски синдикат д-р Марјан Кицев се пофали на фејсбук дека на МПС Кавадарци им е доделен фрижидер на користење. Почитувани денес...

Најчитани вести

Пандемијата со кopoнавиpycoт ќе заврши следната пролет, тврди претседателот на Здружението на лекари во Германија, Андреас Гасен. Според него, оние кои не се вaкцинирани, голема...
Американката Паола Јурис (33) од Њу Хемпшир откри на социјалните мрежи дека посетувала часови по танц три месеци пред нејзиниот сопруг Денис да дознае...
-Тешко ми паѓа, вели Лиде Лиде најголемата обожавателка на министерот Венко Филипче, давајќи му поддршка и порака да издржи и да не се предава,...
Во Тетово денеска беше одржан граѓански марш од градскиот плоштад до изгорената модуларна болница во знак на почит кон 14-те луѓе кои ги загубија...