2.8 C
Skopje

Ваkа звучи кога ќе запее Марјана Станојковска: Водителката на „Лото“ ја запеја „Ciao amore“ и тоа со Владо Калембер (видео)

- Advertisement -

Згодна, шармантна, убава, професионална, се само дел од епитетите кои се препишуваат на македонската водителка Марјана Станојковска.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARJANA STANOJKOVSKA (@marjanamay)


Марјана со години го води „Лото“, а за неа често знае да се каже дека изгледа подобро и од „7ица на Лото“.

Меѓутоа, таа има и еден куп други ангажмани. Така, често може да ја видиме како водителка на настани, фестивали, промоции.

Освен тоа, исто така е активна на социјалните мрежи каде рекламира производи, костими за капење, разни продукти од разни брендови.

Како водителка ја знаете одлично, но како пејачка? Знаете ли како пее Марјана Станојковска?

Овојпат, водителката се фати за микрофонот, но не само за да води фестивал, туку и за запее и тоа со Владо Калембер.

Станојковска на својот „Инстаграм“ објави видео од Фест -Охридски Трубадури 2021 каде заедно со Владо ја отпеја песната „ Ciao Amore“. Голема чест ми беше што на интернационалната вечер од Охрид Фест -Охридски Трубадури 2021-ва имав можност заедно со нашиот специјален гостин Владо Калембер да го изведеме негов познат хит од 1984 “Ciao Amore” инаку дует со Изолда Баруџија кој премиерно беше изведен во Универзалната Сала во Скопје во рамките на тогашната Југовизија, а како победничка нумера за таа година подоцна и претставник на Југославија на Евросонг во Луксембург.

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

ТОП Вести

Гевгелија, нема да дозволиме никој да ѝ го украде европскиот дух и да ја врати во времето на барокот, некаде во минато време. Гевгелија,...
Со најновата одлука на италијанските власти, Република Северна Македонија се преместува од листа Д во листа Е, со што не е дозволено туристичко патување...
Ако случајно се заплеткавте во мрежа од пајак не се грижете, тоа не е лош знак… Топлото и убавото време од Петковден до Митровден (Од...
На 31 октомври треба да го потврдиме напредокот, Демир Капија и сите други општини да продолжат напред, да не ризикуваме да скршнеме од патот...

Актуелно

Доктор Сара Готфрид открива како правилната исхрана (базирана на нашите хормони) може да им помогне на жените да ослабат засекогаш. Новата стратегија за губење...
МУАБЕТИ.МК - 24 седум часа во денот, седум дена во неделата Најнови информации Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека растот на цените, кој што...
Муабети.мк - 24 часа во денот, седум дена во неделата Најнови информации Прочитајте повеќе Владата на Република Северна Македонија, денеска, 21.09.2021 година (вторник), со почеток во...
Првата генерација милијардери не е вклучена во оваа листа, а нагласено е дека листата не е конечна, бидејќи има семејства чие богатство е распространето...

Најчитани вести

Кандидатот за градоначалник на Куманово од ВМРО-ДПМНЕ, Тони Михајловски на социјалните мрежи ги обвини своите сопартијци дека наместо за него, на локалните избори работеле...
Програма на неработни денови за 2022 година Согласно со Законот за празниците на Република Македонија (Сл.весник на РМ број 21/98 и 18/07) во 2022 година...
Доаѓаме во различни форми и големини и без разлика како изгледа нашето тело, треба да го сакаме. Сите наши облини, несовршености и лузни ги...
Не може општините да ги делат граѓаните, да имате политики кои ќе не скараат со соседите и да се залагаат за барок, вели премиерот...