10.8 C
Skopje

Видео: Во знак на благодарност беровчани со ракоплескање ги дочекаа пожарникарите од Словенија

- Advertisement -

Во Македонија вчера пристигна конвојот помош од Словенија за гаснењето на пожарите.

Тимот за заштита од пожари од Словенија е составен од 45 лица, команда, ИТ експерти, медицинска екипа, 11 противпожарни возила и транспортни возила.

Во координација на Дирекцијата за заштита и спасување (ДЗС) конвојот веднаш бил испратен во беровско каде истиот помагал во гаснењето на големите пожари.

При поминувањето низ Берово, жителите на градот ги поздравија пожарникарите со ракоплескање во знак на благодарност за помошта која ја даваат.

Погледнете го видеото:

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

ТОП Вести

На децата треба да им се дозволи да ја истражуваат храната, но стручните лица предупредуваат дека има намирници кои треба да се избегнуваат додека...
Откако „Спанкс“ беше проценета на 1,2 милијарда долари (бидејќи инвестициската фирма „Блекстоун“ го купи мнозинскиот удел во компанијата), основачката на брендот одлучи да го...
Не може општините да ги делат граѓаните, да имате политики кои ќе не скараат со соседите и да се залагаат за барок, вели премиерот...
Нема намалување на цените на горивата, ова е новата одлука на РКЕ Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) донесе одлука за цената на...

Актуелно

Доктор Сара Готфрид открива како правилната исхрана (базирана на нашите хормони) може да им помогне на жените да ослабат засекогаш. Новата стратегија за губење...
МУАБЕТИ.МК - 24 седум часа во денот, седум дена во неделата Најнови информации Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека растот на цените, кој што...
Муабети.мк - 24 часа во денот, седум дена во неделата Најнови информации Прочитајте повеќе Владата на Република Северна Македонија, денеска, 21.09.2021 година (вторник), со почеток во...
Првата генерација милијардери не е вклучена во оваа листа, а нагласено е дека листата не е конечна, бидејќи има семејства чие богатство е распространето...

Најчитани вести

Кандидатот за градоначалник на Куманово од ВМРО-ДПМНЕ, Тони Михајловски на социјалните мрежи ги обвини своите сопартијци дека наместо за него, на локалните избори работеле...
Програма на неработни денови за 2022 година Согласно со Законот за празниците на Република Македонија (Сл.весник на РМ број 21/98 и 18/07) во 2022 година...
Оливер Илиевски, кандидат на СДСМ за градоначалник на Куманово, не гледа инцидент во случајот со сопирањето на возилото на неговиот противкандидат и довчерашен сопартиец...
Доаѓаме во различни форми и големини и без разлика како изгледа нашето тело, треба да го сакаме. Сите наши облини, несовршености и лузни ги...