26.8 C
Skopje

Градите во прв план и во секој кадар: Дара Бубамара го запали интернетот (ФОТО)

- Advertisement -

Дара Бубамара многу често посетува егзотични дестинации, од каде редовно објавува фотографии од плажа и со тоа добива бројни пофалби за својот изглед.

Таа моментално е во турско летно одморалиште во Бодрум и веќе сподели неколку слики на Инстаграм. На првиот позираше во бел дводелен костим за капење, на втората имаше тигар дезен, додека на третиот имаше шарено бикини.

Забележително е дека во сите три комбинации во преден план се нејзините бујни гради, за што нејзините обожаватели често коментираат, што Дари многу го сака. Пејачката исто така е среќна што ја потенцира својата витка фигура, што е последица на напорниот тренинг, но и употребата на Фотошоп, во кој стана вистински мајстор.

Без оглед на сè, никој не може да ја негира пејачката дека на 45 години изгледа добро и се грижи за својот изглед. – Изгледаш одлично, браво, Даро. Продолжи така. Изгледате како да имате 25 години – напишаа нејзините обожаватели, а се огласи и нејзината колешка Ана Николиќ.

„Само силно и арогантна“ – и рече пејачката со емотикони од смеа и срце. Во коментарите, придружниците на Дару прашаа дали нејзиното момче Тони е во Турција со неа, но таа е решена да не зборува повеќе за нејзиниот емотивен партнер.

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

ТОП Вести

Први фотографии од хаосот во Љубљана: Луѓето бегале во паника кога одекнале истрелите, три лица се ранети Повредените се итно пренесени во болница, а полицијата...
Почитувани учесници на трибината „Патот до независноста“, На почетокот сакам да ја изразам мојата благодарност за вашето учество на оваа дискусија со која ќе создадеме...
Во Македонија вчеравечер пристигнаа вкупно 51.480 „Фајзер-Бионтек“ вакцини, донација од соседна Република Бугарија. По пристигнувањето, 30.000 дози беа веднаш дистрибуирани до вакциналните пунктови низ земјата. Министерството...
Општина Пробиштип потпиша договор со економскиот оператор БВ Инженеринг од Битола за рехабилитација на дел од улица „Илинденска“ и изградба на осветлување. Во моментот се...

Актуелно

Разговор со градоначалникот на Берово г. Звонко Пекевски МУАБЕТИ: Сите знаеме дека и Берово е едно од опожарените подрачја, што беше зафатено од бранот во...
Угостителите да ги почитуваат новите протоколи за да се заштити јавното здравје, а со почитувањето на овие мерки, ќе се избегне носењето на порестриктивни...
Во Македонија вчера пристигна конвојот помош од Словенија за гаснењето на пожарите. Тимот за заштита од пожари од Словенија е составен од 45 лица, команда,...
Претседателот на македонскиот полициски синдикат д-р Марјан Кицев се пофали на фејсбук дека на МПС Кавадарци им е доделен фрижидер на користење. Почитувани денес...

Најчитани вести

Пандемијата со кopoнавиpycoт ќе заврши следната пролет, тврди претседателот на Здружението на лекари во Германија, Андреас Гасен. Според него, оние кои не се вaкцинирани, голема...
Американката Паола Јурис (33) од Њу Хемпшир откри на социјалните мрежи дека посетувала часови по танц три месеци пред нејзиниот сопруг Денис да дознае...
-Тешко ми паѓа, вели Лиде Лиде најголемата обожавателка на министерот Венко Филипче, давајќи му поддршка и порака да издржи и да не се предава,...
Во Тетово денеска беше одржан граѓански марш од градскиот плоштад до изгорената модуларна болница во знак на почит кон 14-те луѓе кои ги загубија...