28.8 C
Skopje

Дали Дурловски го “потценува” Јанчев?

- Advertisement -

Дали Дурловски го “потценува” Јанчев?

Познатиот оперски пејач Игор Дурловски кој важи во јавноста за еден од предводниците на “За заедничка Македонија” денеска сподели фотографија, за која граѓани на социјалните мрежи, сметаат дека е поради заедничката партиска прослава на Мицкоски и Јанчев во Кавадарци.

Освежува и зближува и ФОТО од Синалко е фотографијата објавена од Дурловски. Дали Дурловски навистина смета дека сокчето Синалко освежува и зближува, алудирајки на тоа дека успеало да ги зближи партискиот лидер и актуелниот градоначалник на Кавадарци?

Или пак можеби Дурловски испраќа порака до Мицкоски дека не се согласува со некои негови јавни изјави и потези?

Сепак, дали Синалко навистина зближува и освежува е право на личен вкус, но анкетите за Кавадарци и Македонија се јасни, а тоа е дека Митко Јанчев е еден од најдобрите градоначалници кои земјава ги има во моментов. Или како што вели Мицкоски – граѓаните се задоволни, а задоволството треба да трае.

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

ТОП Вести

Родителите на момче родено во Лахолм во северна Шведска поднеле до Даночната управа барање за плаќање такса за крштевање на детето, кое им било...
Британката неколку пати ги одбила барањата на својот љубовник Родни, но кога тој ја запросил на сцената во клубот, пред сите, таа не можела...
На дневно ниво излегуваат милијарди песни. Не оставаат тргаи бидејќи се бркаат пари и слава. Ништо не било порано така. Ај сеа еве на...
Први во Европа: Оваа земја воведува задолжителна Ковид-пропусница за сите работници Сите работници во Италија во јавниот и приватниот сектор ќе мораат задолжително да поседуваат...

Актуелно

Разговор со градоначалникот на Берово г. Звонко Пекевски МУАБЕТИ: Сите знаеме дека и Берово е едно од опожарените подрачја, што беше зафатено од бранот во...
Угостителите да ги почитуваат новите протоколи за да се заштити јавното здравје, а со почитувањето на овие мерки, ќе се избегне носењето на порестриктивни...
Во Македонија вчера пристигна конвојот помош од Словенија за гаснењето на пожарите. Тимот за заштита од пожари од Словенија е составен од 45 лица, команда,...
Претседателот на македонскиот полициски синдикат д-р Марјан Кицев се пофали на фејсбук дека на МПС Кавадарци им е доделен фрижидер на користење. Почитувани денес...

Најчитани вести

Пандемијата со кopoнавиpycoт ќе заврши следната пролет, тврди претседателот на Здружението на лекари во Германија, Андреас Гасен. Според него, оние кои не се вaкцинирани, голема...
Истрагата на терен заврши. Од наодите на местото на настанот, Јавното обвинителство соопштува дека работи на расветлување на причината за пожарот. Извори на Алсат...
Врисоци, лелеци за помош, пламени јазици кои многу брзо се заканувале и навестувале дека се ќе изгори до темел. Буквално пет минути имале време,...
Во Тетово денеска беше одржан граѓански марш од градскиот плоштад до изгорената модуларна болница во знак на почит кон 14-те луѓе кои ги загубија...