2.8 C
Skopje

Жена му секогаш во 9 излегувала дотерана со изговор дека ќе го шета кучето – ја следел и еве што видел

- Advertisement -

Американката Паола Јурис (33) од Њу Хемпшир откри на социјалните мрежи дека посетувала часови по танц три месеци пред нејзиниот сопруг Денис да дознае што прави во слободното време.

Паола избегнувала да му открие на својот сопруг што прави секоја втора вечер кога излегува да го шета кучето околу 21 часот, бидејќи, како што истакнува на Фејсбук, тој не само што ќе и се смее, туку и ќе се потсмева, бидејќи тој секогаш мислеше дека таа не знае како да танцува.

– Мојот брак од таа страна никогаш не бил идеален. Ја немав таа слобода да се реализирам онаму каде што чувствувам дека можам и морав да правам некои работи без да знае Денис. Така, му реков дека одам да го прошетам кучето, и всушност танцувам. И си поминав одлично – пишува Паола, пренесува WBIN од Њу Хемпшир.

Нејзината приказна стигна до локалниот портал бидејќи Паола не само што покажа дека е природен талент за танц, туку и учествуваше на првиот натпревар на оваа американска држава, по само три месеци од првиот час.

– Мојот сопруг дозна за моите часови следејќи ме. Тој виде дека гардеробата што ја носев надвор веќе не е иста. Никогаш ништо не може да пропушти тој човек. Ме праша неколку пати претходно дали одам на состанок, се сомневаше. Но, јас едноставно не сакав да му кажам за танцот. Кога ме виде во салата додека стоеше на вратата, го видов неговиот израз. Тој беше шокиран. Молчеше и излезе надвор. Ме чекаше напред со кучето, беше лут. Не поради танцот туку затоа што ништо не му кажав. Му објаснив зошто молчев, па тој призна дека тогаш тој е виновен за се. Тој додаде дека бил многу изненаден како танцувам. Сакаше и тој да танцува со мене. Но, ќе мора да почека за тоа – рече Сузи во подоцнежното интервју.

Откако постигна убав резултат на првото локално натпреварување, Американката сега има посериозни амбиции.

– Јас сум доволно возрасна за да можам брзо да се прилагодам на барањата и трендовите. Танцувам модерни танци, мислам дека можам да напредувам многу повеќе – додава Сузи.

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

ТОП Вести

Гевгелија, нема да дозволиме никој да ѝ го украде европскиот дух и да ја врати во времето на барокот, некаде во минато време. Гевгелија,...
Со најновата одлука на италијанските власти, Република Северна Македонија се преместува од листа Д во листа Е, со што не е дозволено туристичко патување...
Ако случајно се заплеткавте во мрежа од пајак не се грижете, тоа не е лош знак… Топлото и убавото време од Петковден до Митровден (Од...
На 31 октомври треба да го потврдиме напредокот, Демир Капија и сите други општини да продолжат напред, да не ризикуваме да скршнеме од патот...

Актуелно

Доктор Сара Готфрид открива како правилната исхрана (базирана на нашите хормони) може да им помогне на жените да ослабат засекогаш. Новата стратегија за губење...
МУАБЕТИ.МК - 24 седум часа во денот, седум дена во неделата Најнови информации Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека растот на цените, кој што...
Муабети.мк - 24 часа во денот, седум дена во неделата Најнови информации Прочитајте повеќе Владата на Република Северна Македонија, денеска, 21.09.2021 година (вторник), со почеток во...
Првата генерација милијардери не е вклучена во оваа листа, а нагласено е дека листата не е конечна, бидејќи има семејства чие богатство е распространето...

Најчитани вести

Кандидатот за градоначалник на Куманово од ВМРО-ДПМНЕ, Тони Михајловски на социјалните мрежи ги обвини своите сопартијци дека наместо за него, на локалните избори работеле...
Програма на неработни денови за 2022 година Согласно со Законот за празниците на Република Македонија (Сл.весник на РМ број 21/98 и 18/07) во 2022 година...
Доаѓаме во различни форми и големини и без разлика како изгледа нашето тело, треба да го сакаме. Сите наши облини, несовршености и лузни ги...
Не може општините да ги делат граѓаните, да имате политики кои ќе не скараат со соседите и да се залагаат за барок, вели премиерот...