17.8 C
Skopje

Истоварил 80.000 монети во дворот на поранешната сопруга: „Ова ти е последната рата од алиментацијата“

- Advertisement -

Татко на тинејџерка од Вирџинија, последната рата од алиментацијата ја платил истоварајќи 80.000 монети на тревникот на неговата отуѓена ќерка.

Мајката и нејзината ќерка ги собрале монетите и одлучиле тие 800 долари да ги донираат, пренесува „Fox News“.

Евери Санфорд (18) со таткото не разговарала неколку години, а вели дека не е заинтересирана за тоа, бидејќи не сака да има работа со некој кој така се однесува кон нејзината мајка.

Кога ги истоварал монетите, мајката на тинејџерката го прашала што прави, а тој рекол дека ја исплаќа последната рата од алиментацијата.

„Не се обидува да ја посрамоти само мајка ми, туку и мене и сестра ми. Ме боли што не размислил пред да го направи ова“, рекла Евери.

Таткото рекол дека го понеле емоциите и дека веќе му е жал за таа одлука.

Мајката и ќерката одлучиле негативното искуство да го претворат во позитивно, така што парите кои ги добиле ги донирале, за што добиле бројни пофалби на социјалните мрежи.

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

ТОП Вести

Дали Дурловски го "потценува" Јанчев? Познатиот оперски пејач Игор Дурловски кој важи во јавноста за еден од предводниците на "За заедничка Македонија" денеска сподели фотографија,...
Дури и сега многу од градовите на подрачјето на САД имаат голем проблем со поплавите кои настануваат поради високата плима, но експертите од NASA...
Поради сообраќајна несреќа, затворен е за сообраќај дел од магистралниот пат Кичево – Гостивар, соопшти АМСМ во вонреден извештај за состојба на патиштата. Сообраќајот е...
Во текот на вчерашниот ден, уапсен е 37-годишен жител на Ѓорче Петров откако било констатирано дека врши кражба на струја. „На 16.07.2021 во 14.30 часот...

Актуелно

Претседателот на македонскиот полициски синдикат д-р Марјан Кицев се пофали на фејсбук дека на МПС Кавадарци им е доделен фрижидер на користење. Почитувани денес...
Адвокатот на Јордан Камчев, Еленко Миланов по завршувањето на судењето за случајот „Плацови на Водно“ вели дека наводните трансакции кои ги направил обвинетиот Камчев...
Двократниот европски првак, Вардар и следната сезона ќе игра во Лигата на шампионите. Раководството на македонскиот ракометен великан обезбеди еден милион евра, потребни како...
Според пресметките, просечната нето плата во јуни покрива околу 82 отсто од трошоците на четиричлено семејство. Синдикалната минимална кошница за јуни годинава изнесува 34.212...

Најчитани вести

Сара Аврамова како што и е вистинското име и презиме или devojkata_od_pehcevo како што се претставува и е потпишана на својот Инстаграм профил е...
Утринава Комисијата за заштита на населението од заразни болести по разгледувањето на моменталната епидемиолошка состојба одлучи дека нема да има воведување на дополнителни рестриктивни...
Ситуацијата во северозападна Германија, во областите кои беа сериозно погодени од невремето - сè уште е крајно опасна и алармантна. Властите генерално се воздржани...
Судот донесе одлука да ги ослободи од обвинение поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков и шестмина припадници на поранешната единица „Алфа“ поради немање јасни...