26.8 C
Skopje

Keлнерка покажала вулгарна порака која гостин ѝ ја оставил покрај бакшиш од 1.000 долари: „Ја третирал како ѓубре“

- Advertisement -

Една келнерка на „Reddit“ споделила фотографија со чудна порака која некој гостин ѝ ја оставил покрај бакшишот од 1.000 долари.

Како што објаснила, на купувачот му дала сметка во износ од 129 долари, па се изненадила кога видела дека човекот ѝ оставил поголем бакшиш и од самата сметка.

Сепак, кога подобро ја погледнала сметката имала што да види. На неа биле испишани вулгарни зборови.

„Прекрасни брадавици принцезо, јави ми се“, пишувало на сметката покрај телефонскиот број, а гостинот се потпишал како „господар“.

Следеле бројни коментари на социјалната мрежа „Reddit“:

„Кутра девојка“, напишал некој корисник, а друг додал:

„Би се чувствувала толку непријатно кога би ја добила оваа порака“.

Во меѓувреме други сугерирале дека т.н. бакшиш е само трик и дека било која банка нема да му дозволи да даде бакшиш со својата кредитна картичка, поголем од сумата на сметката.

„Значи, ја третирал келнерката како ѓубре и се извлекол од тоа што требало да биде барем бакшиш од 20 долари“, додал друг корисник.

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

ТОП Вести

Први фотографии од хаосот во Љубљана: Луѓето бегале во паника кога одекнале истрелите, три лица се ранети Повредените се итно пренесени во болница, а полицијата...
Почитувани учесници на трибината „Патот до независноста“, На почетокот сакам да ја изразам мојата благодарност за вашето учество на оваа дискусија со која ќе создадеме...
Во Македонија вчеравечер пристигнаа вкупно 51.480 „Фајзер-Бионтек“ вакцини, донација од соседна Република Бугарија. По пристигнувањето, 30.000 дози беа веднаш дистрибуирани до вакциналните пунктови низ земјата. Министерството...
Општина Пробиштип потпиша договор со економскиот оператор БВ Инженеринг од Битола за рехабилитација на дел од улица „Илинденска“ и изградба на осветлување. Во моментот се...

Актуелно

Разговор со градоначалникот на Берово г. Звонко Пекевски МУАБЕТИ: Сите знаеме дека и Берово е едно од опожарените подрачја, што беше зафатено од бранот во...
Угостителите да ги почитуваат новите протоколи за да се заштити јавното здравје, а со почитувањето на овие мерки, ќе се избегне носењето на порестриктивни...
Во Македонија вчера пристигна конвојот помош од Словенија за гаснењето на пожарите. Тимот за заштита од пожари од Словенија е составен од 45 лица, команда,...
Претседателот на македонскиот полициски синдикат д-р Марјан Кицев се пофали на фејсбук дека на МПС Кавадарци им е доделен фрижидер на користење. Почитувани денес...

Најчитани вести

Пандемијата со кopoнавиpycoт ќе заврши следната пролет, тврди претседателот на Здружението на лекари во Германија, Андреас Гасен. Според него, оние кои не се вaкцинирани, голема...
Американката Паола Јурис (33) од Њу Хемпшир откри на социјалните мрежи дека посетувала часови по танц три месеци пред нејзиниот сопруг Денис да дознае...
-Тешко ми паѓа, вели Лиде Лиде најголемата обожавателка на министерот Венко Филипче, давајќи му поддршка и порака да издржи и да не се предава,...
Во Тетово денеска беше одржан граѓански марш од градскиот плоштад до изгорената модуларна болница во знак на почит кон 14-те луѓе кои ги загубија...