2.8 C
Skopje

МАНЕКЕНКАТА ЗБОРУВАЛА ДЕКА КОРОНАВИРУСОТ Е ИЗМИСЛЕН Завршила на респиратор

- Advertisement -

МАНЕКЕНКАТА ЗБОРУВАЛА ДЕКА КОРОНАВИРУСОТ Е ИЗМИСЛЕН Завршила на респиратор

Британската манекенка Холи Мекгваер призна дека два пати била на чекор до смртта откако се заразила со коронавирусот и дека лекарите ѝ дале само 15 отсто шанса да преживее кога ја приклучиле на респиратор.

Холи претходно напишала на интернет дека коронавирусот е измислен и ги повикала луѓето против вакцинација.

„Бев анти-ваксер, не сакав да се вакцинирам, но сега сум убедена дека ковидот е вистински“, рекла таа за „Мирор“.

Таа признала дека одбивала да верува дека има коронавирус сѐ додека не завршила во болница, каде поминала повеќе од три недели, од кои две била во кома на респиратор.

Мојот сопруг беше подготвен за најлошото. Ја повика мајка ми и плачеше велејќи дека мисли дека нема да се извлечам.

„Многу од моите пријатели беа анти-ваксери, тие се залагаа против вакцината, а и јас ги слушав. Зборуваа дека со години нема да знаеме дали вакцината е сигурна, а гледајќи ги вестите од дома, Владата не ме убеди во спротивното.“

– Сега навистина се каам.

Бев глупава. Откако се заразив, беше ужасно, ме погоди како камион. Само вакцинирајте што е можно поскоро – рекла Холи.

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

ТОП Вести

Гевгелија, нема да дозволиме никој да ѝ го украде европскиот дух и да ја врати во времето на барокот, некаде во минато време. Гевгелија,...
Со најновата одлука на италијанските власти, Република Северна Македонија се преместува од листа Д во листа Е, со што не е дозволено туристичко патување...
Ако случајно се заплеткавте во мрежа од пајак не се грижете, тоа не е лош знак… Топлото и убавото време од Петковден до Митровден (Од...
На 31 октомври треба да го потврдиме напредокот, Демир Капија и сите други општини да продолжат напред, да не ризикуваме да скршнеме од патот...

Актуелно

Доктор Сара Готфрид открива како правилната исхрана (базирана на нашите хормони) може да им помогне на жените да ослабат засекогаш. Новата стратегија за губење...
МУАБЕТИ.МК - 24 седум часа во денот, седум дена во неделата Најнови информации Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека растот на цените, кој што...
Муабети.мк - 24 часа во денот, седум дена во неделата Најнови информации Прочитајте повеќе Владата на Република Северна Македонија, денеска, 21.09.2021 година (вторник), со почеток во...
Првата генерација милијардери не е вклучена во оваа листа, а нагласено е дека листата не е конечна, бидејќи има семејства чие богатство е распространето...

Најчитани вести

Кандидатот за градоначалник на Куманово од ВМРО-ДПМНЕ, Тони Михајловски на социјалните мрежи ги обвини своите сопартијци дека наместо за него, на локалните избори работеле...
Програма на неработни денови за 2022 година Согласно со Законот за празниците на Република Македонија (Сл.весник на РМ број 21/98 и 18/07) во 2022 година...
Доаѓаме во различни форми и големини и без разлика како изгледа нашето тело, треба да го сакаме. Сите наши облини, несовршености и лузни ги...
Не може општините да ги делат граѓаните, да имате политики кои ќе не скараат со соседите и да се залагаат за барок, вели премиерот...