2.8 C
Skopje

Мајка ја средувала собата на својот син кој има 15 години – имала што да види

- Advertisement -

Аманда Нибер на своите пријатели би можела да им се пофали дека не е од оние мајки кои постојано влегуваат во собата на своите тинејџери да ги за да ги контролираат.

Згора на сè, Аманда вовела непишано правило дека нема да му пречи на својот петнаесетгодишен син да порасне, но и дека од него очекува слободно да í се обрати кога ќе има проблем или дилема.

Тоа што неколку месеци не му влегувала на синот во собата, сега í создаде мака.

Таа на Тик Ток објави видео кое го прегледаа речиси 20 милиони луѓе, а во кое покажува како изреагирала кога за првпат по неколку месеци влегла во собата на својот син.

На прв поглед, сè изгледа уредно и чисто, но кога стигнала до делот под креветот, за малку не се онесвестила.

– Бев запрепастена од глетката. Ми се слоши. Кога излегов, заплаkав. Дали дозволив мојот син да биде неуреден? На подот, најдов огромни количини празни кесички од грицки, празни лименки од сок, но и остатоци од пица, подобро да не размислувам од кога. Имаше и некои еротски списанија под креветот, глава ме заболе – раскажува Аманда.

Иако речиси доживеала нервен слом, коментарите на социјалната мрежа ја утешија.

„Тоа е нормална појава за тинејџер. И јас наоѓав секакви работи под креветот на син ми и во фиоките“, „Ќути, подобро ѓубре, отколку гола пријателка“, „Опушти се и спушти ги критериумите за уредност додека е во таа фаза“, беа некои од коментарите.

Извор: objektiv.rs

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

ТОП Вести

Гевгелија, нема да дозволиме никој да ѝ го украде европскиот дух и да ја врати во времето на барокот, некаде во минато време. Гевгелија,...
Со најновата одлука на италијанските власти, Република Северна Македонија се преместува од листа Д во листа Е, со што не е дозволено туристичко патување...
Ако случајно се заплеткавте во мрежа од пајак не се грижете, тоа не е лош знак… Топлото и убавото време од Петковден до Митровден (Од...
На 31 октомври треба да го потврдиме напредокот, Демир Капија и сите други општини да продолжат напред, да не ризикуваме да скршнеме од патот...

Актуелно

Доктор Сара Готфрид открива како правилната исхрана (базирана на нашите хормони) може да им помогне на жените да ослабат засекогаш. Новата стратегија за губење...
МУАБЕТИ.МК - 24 седум часа во денот, седум дена во неделата Најнови информации Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека растот на цените, кој што...
Муабети.мк - 24 часа во денот, седум дена во неделата Најнови информации Прочитајте повеќе Владата на Република Северна Македонија, денеска, 21.09.2021 година (вторник), со почеток во...
Првата генерација милијардери не е вклучена во оваа листа, а нагласено е дека листата не е конечна, бидејќи има семејства чие богатство е распространето...

Најчитани вести

Кандидатот за градоначалник на Куманово од ВМРО-ДПМНЕ, Тони Михајловски на социјалните мрежи ги обвини своите сопартијци дека наместо за него, на локалните избори работеле...
Програма на неработни денови за 2022 година Согласно со Законот за празниците на Република Македонија (Сл.весник на РМ број 21/98 и 18/07) во 2022 година...
Доаѓаме во различни форми и големини и без разлика како изгледа нашето тело, треба да го сакаме. Сите наши облини, несовршености и лузни ги...
Не може општините да ги делат граѓаните, да имате политики кои ќе не скараат со соседите и да се залагаат за барок, вели премиерот...