17.8 C
Skopje

Отишла на фризер и поkaжала фотографија како сака да изгледа – крајниот резултат ќе ве запрепасти

- Advertisement -

Лора Кларк на ТикТок го споделила своето, во најмала рака – непријатно искуство со фризерката. Во видеото, кое е прегледано повеќе од 2.800.000 пати, покажала каква фризура сакала, а каква добила.

Кога дошла во фризерскиот салон, Лора Кларк на фризерката ѝ покажала каква фризура сака. Сакала фризура со патецот насредина и „curtain“ шишки (шишки завеси), во рамки на формата на лицето. Меѓутоа, она што го добила е сосема спротивно од она што го посакувала.

Во видеото Лора открила со каква фризура го напуштила фризерскиот салон. Некои нејзини следбеници биле убедени дека се шишала сама, бидејќи изгледала толку лошо.

„Сакав иста ваква фризура, но ова ми е знак дека не треба да ја правам“, искоментирала една жена.

„Животот на фризерите ќе биде полесен кога луѓето ќе сфатат дека косата на овие фотографии е обликувана“, додала друга.

@thelauraclarke

How do I make this better? 😱 #thisiswhatiwanted #hairdisaster #middlepart #sidebangs #tiktokmademedoit #fyp

♬ original sound – Madeline

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

ТОП Вести

Дали Дурловски го "потценува" Јанчев? Познатиот оперски пејач Игор Дурловски кој важи во јавноста за еден од предводниците на "За заедничка Македонија" денеска сподели фотографија,...
Дури и сега многу од градовите на подрачјето на САД имаат голем проблем со поплавите кои настануваат поради високата плима, но експертите од NASA...
Поради сообраќајна несреќа, затворен е за сообраќај дел од магистралниот пат Кичево – Гостивар, соопшти АМСМ во вонреден извештај за состојба на патиштата. Сообраќајот е...
Во текот на вчерашниот ден, уапсен е 37-годишен жител на Ѓорче Петров откако било констатирано дека врши кражба на струја. „На 16.07.2021 во 14.30 часот...

Актуелно

Претседателот на македонскиот полициски синдикат д-р Марјан Кицев се пофали на фејсбук дека на МПС Кавадарци им е доделен фрижидер на користење. Почитувани денес...
Адвокатот на Јордан Камчев, Еленко Миланов по завршувањето на судењето за случајот „Плацови на Водно“ вели дека наводните трансакции кои ги направил обвинетиот Камчев...
Двократниот европски првак, Вардар и следната сезона ќе игра во Лигата на шампионите. Раководството на македонскиот ракометен великан обезбеди еден милион евра, потребни како...
Според пресметките, просечната нето плата во јуни покрива околу 82 отсто од трошоците на четиричлено семејство. Синдикалната минимална кошница за јуни годинава изнесува 34.212...

Најчитани вести

Утринава Комисијата за заштита на населението од заразни болести по разгледувањето на моменталната епидемиолошка состојба одлучи дека нема да има воведување на дополнителни рестриктивни...
Судот донесе одлука да ги ослободи од обвинение поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков и шестмина припадници на поранешната единица „Алфа“ поради немање јасни...
Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка со донесување на Наредба за спроведување истражна постапка против 22 – годишен битолчанец, за кого постои основано сомнение...
Ситуацијата во северозападна Германија, во областите кои беа сериозно погодени од невремето - сè уште е крајно опасна и алармантна. Властите генерално се воздржани...