23.8 C
Skopje

ПОЗНАТИ СЕ KAКО ВEЧНИ ЕРГЕНИ: Кои мажи ретко се женат ?

- Advertisement -

Мажите, барем кога станува збор за бракот, знаат да бидат комплицирани, а ако се родени во еден од овие хороскопски знаци, тешко дека некогаш ќе одлучат да застанат на лудиот камен.

Припадниците на овие три хороскопски знаци обично носат титула „вечен ерген“. Бракот не е нешто кон коешто се стремат и тие не може да замислат да го поминат животот со само една личност.

Близнаци

Мажите родени во знакот на Близнаци брзо им здосадува сѐ, па истото важи и за врските.

Тие се желни за авантура и откривање нови работи, тешко им е да се замислат во врска со една жена до крајот на животот, а само партнерот кој интелектуално ги стимулира може да ги смири. Интелигенцијата е најатрактивната особина за нив.

Стрелец

Стрелците се слободни луѓе кои сакаат да прават што сакаат и бракот како заедница во која компромисот е важен, не е за нив. Мажите во овој знак претпочитаат пријателство и слободна љубов. Семејниот живот не се наоѓа на нивната листа приоритети.

Тие сакаат да ги опсипуваат своите избраници со подароци, нежност и емоции, но бракот како следен чекор што се зема здраво за готово во врската не е за нив, пишува Index.hr.

Водолија

Мажите родени во овој знак ја сакаат својата слобода и независност. Љубовта и физичките врски се важни за Водолиите, но желбата за неограничен живот ги спречува да достигнат длабока интимност во љубовните врски.

Мажот во Водолија е шармантен и ги обожува припадничките на понежниот пол, така што обично има многу врски во животот, но најчесто ниту една од нив не ја крунисува со брак.

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

ТОП Вести

Родителите на момче родено во Лахолм во северна Шведска поднеле до Даночната управа барање за плаќање такса за крштевање на детето, кое им било...
Британката неколку пати ги одбила барањата на својот љубовник Родни, но кога тој ја запросил на сцената во клубот, пред сите, таа не можела...
На дневно ниво излегуваат милијарди песни. Не оставаат тргаи бидејќи се бркаат пари и слава. Ништо не било порано така. Ај сеа еве на...
Први во Европа: Оваа земја воведува задолжителна Ковид-пропусница за сите работници Сите работници во Италија во јавниот и приватниот сектор ќе мораат задолжително да поседуваат...

Актуелно

Разговор со градоначалникот на Берово г. Звонко Пекевски МУАБЕТИ: Сите знаеме дека и Берово е едно од опожарените подрачја, што беше зафатено од бранот во...
Угостителите да ги почитуваат новите протоколи за да се заштити јавното здравје, а со почитувањето на овие мерки, ќе се избегне носењето на порестриктивни...
Во Македонија вчера пристигна конвојот помош од Словенија за гаснењето на пожарите. Тимот за заштита од пожари од Словенија е составен од 45 лица, команда,...
Претседателот на македонскиот полициски синдикат д-р Марјан Кицев се пофали на фејсбук дека на МПС Кавадарци им е доделен фрижидер на користење. Почитувани денес...

Најчитани вести

Пандемијата со кopoнавиpycoт ќе заврши следната пролет, тврди претседателот на Здружението на лекари во Германија, Андреас Гасен. Според него, оние кои не се вaкцинирани, голема...
Истрагата на терен заврши. Од наодите на местото на настанот, Јавното обвинителство соопштува дека работи на расветлување на причината за пожарот. Извори на Алсат...
Врисоци, лелеци за помош, пламени јазици кои многу брзо се заканувале и навестувале дека се ќе изгори до темел. Буквално пет минути имале време,...
Во Тетово денеска беше одржан граѓански марш од градскиот плоштад до изгорената модуларна болница во знак на почит кон 14-те луѓе кои ги загубија...