17.8 C
Skopje

Стана ѕвезда на TikTok без да изговори збор, а го следат над 60.6 милиони луѓе

- Advertisement -

Можеби не знаете како се вика, но сигурно сте виделе негова фотографија или видео на социјалните мрежи. Тој е окарактеризиран како најдоброто откритие на TikTok бидејќи во неговите постови на ироничен начин ги коментира туторијалите.

Се вика Кабане Ламе, познат и како Каби, Сенегалец со италијанско државјанство. На TikTok го следат над 60.6 милион луѓе. Како успеа да постигне толкава популарност?

Формулата е едноставна, без да изговори ниту еден збор, Каби иронично реагира на некои претерани туторијали или трикови кои покажуваат како една едноставна работа да ја направите на комплициран начин.

Во објавите тој воопшто не зборува што дополнително придонесе за негов успех на социјалните мрежи. Со мимика и движења на рацете Каби покажува на едноставноста на работите и животот, коишто не треба да ги комплицираме .

Неговата порака ја разбираат луѓето низ целиот свет.

Извор: Кајгана линк до оригиналниот текст Стана ѕвезда на TikTok без да изговори збор, а го следат над 60.6 милиони луѓе | Кајгана (kajgana.com)

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

ТОП Вести

Дали Дурловски го "потценува" Јанчев? Познатиот оперски пејач Игор Дурловски кој важи во јавноста за еден од предводниците на "За заедничка Македонија" денеска сподели фотографија,...
Дури и сега многу од градовите на подрачјето на САД имаат голем проблем со поплавите кои настануваат поради високата плима, но експертите од NASA...
Поради сообраќајна несреќа, затворен е за сообраќај дел од магистралниот пат Кичево – Гостивар, соопшти АМСМ во вонреден извештај за состојба на патиштата. Сообраќајот е...
Во текот на вчерашниот ден, уапсен е 37-годишен жител на Ѓорче Петров откако било констатирано дека врши кражба на струја. „На 16.07.2021 во 14.30 часот...

Актуелно

Претседателот на македонскиот полициски синдикат д-р Марјан Кицев се пофали на фејсбук дека на МПС Кавадарци им е доделен фрижидер на користење. Почитувани денес...
Адвокатот на Јордан Камчев, Еленко Миланов по завршувањето на судењето за случајот „Плацови на Водно“ вели дека наводните трансакции кои ги направил обвинетиот Камчев...
Двократниот европски првак, Вардар и следната сезона ќе игра во Лигата на шампионите. Раководството на македонскиот ракометен великан обезбеди еден милион евра, потребни како...
Според пресметките, просечната нето плата во јуни покрива околу 82 отсто од трошоците на четиричлено семејство. Синдикалната минимална кошница за јуни годинава изнесува 34.212...

Најчитани вести

Сара Аврамова како што и е вистинското име и презиме или devojkata_od_pehcevo како што се претставува и е потпишана на својот Инстаграм профил е...
Утринава Комисијата за заштита на населението од заразни болести по разгледувањето на моменталната епидемиолошка состојба одлучи дека нема да има воведување на дополнителни рестриктивни...
Ситуацијата во северозападна Германија, во областите кои беа сериозно погодени од невремето - сè уште е крајно опасна и алармантна. Властите генерално се воздржани...
Судот донесе одлука да ги ослободи од обвинение поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков и шестмина припадници на поранешната единица „Алфа“ поради немање јасни...