23.8 C
Skopje

Таа е ќерка на контроверзниот бизнисмен, а многумина велат дека е една од најзгодните жени на светот

- Advertisement -

Таа ги троши парите од својот татко и ужива во луксузниот живот.

Лучијана Бејнон е модел, но повеќе од нејзината кариера медиумите ги интересира нејзиниот приватен живот.

Таа е ќерка на Траверс Бејнон Кендимен, богатиот наследник на индустрија за производство на цигари и човек кој благодарение на својот начин на живот ја стекна титулата австралискиот Хју Хефнер.

Лучијана неодамна прошетала на модната писта во Mајами, а веста за нејзиното појавување таму ја пренесоа сите странски медиуми.

Со самоуверениот од покажала дека навистина е прекрасна, а на својот Инстаграм профил споделила фотографија која ги воодушевила нејзините фанови:

„Го одземаш здивот“, „Прекрасно изгледаш“, „Кралица“, „Совршенство“, „Совршено тело постои“, биле само дел од коментарите.

Судејќи според коментарите многумина сметаат дека нејзините пропорции на тело се идеални. Иако има само 19 години многумина ја нарекуваат најзгодна жена на светот.

Атрактивната убавица со неверојатни облини доминирала на модното шоу, носејќи минијатурно црно бикини.

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

ТОП Вести

Родителите на момче родено во Лахолм во северна Шведска поднеле до Даночната управа барање за плаќање такса за крштевање на детето, кое им било...
Британката неколку пати ги одбила барањата на својот љубовник Родни, но кога тој ја запросил на сцената во клубот, пред сите, таа не можела...
На дневно ниво излегуваат милијарди песни. Не оставаат тргаи бидејќи се бркаат пари и слава. Ништо не било порано така. Ај сеа еве на...
Први во Европа: Оваа земја воведува задолжителна Ковид-пропусница за сите работници Сите работници во Италија во јавниот и приватниот сектор ќе мораат задолжително да поседуваат...

Актуелно

Разговор со градоначалникот на Берово г. Звонко Пекевски МУАБЕТИ: Сите знаеме дека и Берово е едно од опожарените подрачја, што беше зафатено од бранот во...
Угостителите да ги почитуваат новите протоколи за да се заштити јавното здравје, а со почитувањето на овие мерки, ќе се избегне носењето на порестриктивни...
Во Македонија вчера пристигна конвојот помош од Словенија за гаснењето на пожарите. Тимот за заштита од пожари од Словенија е составен од 45 лица, команда,...
Претседателот на македонскиот полициски синдикат д-р Марјан Кицев се пофали на фејсбук дека на МПС Кавадарци им е доделен фрижидер на користење. Почитувани денес...

Најчитани вести

Пандемијата со кopoнавиpycoт ќе заврши следната пролет, тврди претседателот на Здружението на лекари во Германија, Андреас Гасен. Според него, оние кои не се вaкцинирани, голема...
Истрагата на терен заврши. Од наодите на местото на настанот, Јавното обвинителство соопштува дека работи на расветлување на причината за пожарот. Извори на Алсат...
Врисоци, лелеци за помош, пламени јазици кои многу брзо се заканувале и навестувале дека се ќе изгори до темел. Буквално пет минути имале време,...
Во Тетово денеска беше одржан граѓански марш од градскиот плоштад до изгорената модуларна болница во знак на почит кон 14-те луѓе кои ги загубија...