14.8 C
Skopje

Тијана Дапчевиќ ги поkaжа стомачните откако изгуби неверојатни 45 килограми, видете ја трансформацијата на деценијата (ФОТО)

- Advertisement -

“Имав криза на почетокот, но дадов се од себе да издржам. Сите треба да се храниме без шеќер, брашно и млеко. На тој начин ќе ја достигнеме посакуваната тежина, сепак, како и другите жени, јас често се опуштам и накачувам некој килограм“- рече Тијана

Пејачката Тијана Дапчевиќ објави нова фотографија на Инстаграм и го покажа затегнатото тело, новата фризура и предизвика пофалби за нејзиниот изглед.

Имено, Тијана најпрво ја покажа новата фризура, долга руса коса врзана во репче, но и стомачните и тесниот струк.

Пејачката беше на диета со која успеа да изгуби вишок килограми, па затоа нејзините следбеници и напишаа дека никогаш не изгледала подобро.

Инаку, Тијана претходно изјави дека се здебелила 45 килограми за време на бременоста и имала дури 115 килограми пред да се породи.

Буквално носев уште една личност во себе. Немав врат и рацете ми беа како бутовите. Тогаш решив да направам нешто во врска со тоа. Сепак, почнав да губам тежина само кога сфатив дека не ми треба диета, туку да го сменам мојот животен стил. Ние жените имаме неверојатна блокада на главата кога ќе се спомене зборот диета.

Тогаш размислуваме само за храна и што треба да јадеме, а што не треба – изјави тогаш пејачката за локалните медиуми и откри дека денот сега го започнува со овесна каша со чиа и црвено овошје, таа обично јаде мисиркино со зеленчук за ручек и бранцин или орада со салата за вечера.

– Имав криза на почетокот, но дадов се од себе да издржам. Сите треба се храниме без шеќер, брашно и млеко. На тој начин ќе ја достигнеме посакуваната тежина, сепак, како и другите жени, јас често се опуштам и се дебелеам – вели Тијана.

Прочитај го оригиналниот текст на Попара.мк со клик на следниот ЛИНК – МАМА МИА, ШТО Е ОВА? Тијана Дапчевиќ ги покажа стомачните откако изгуби неверојатни 45 килограми, видете ја трансформацијата на деценијата (ФОТО) – popara.mk

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

ТОП Вести

Дали Дурловски го "потценува" Јанчев? Познатиот оперски пејач Игор Дурловски кој важи во јавноста за еден од предводниците на "За заедничка Македонија" денеска сподели фотографија,...
Дури и сега многу од градовите на подрачјето на САД имаат голем проблем со поплавите кои настануваат поради високата плима, но експертите од NASA...
Поради сообраќајна несреќа, затворен е за сообраќај дел од магистралниот пат Кичево – Гостивар, соопшти АМСМ во вонреден извештај за состојба на патиштата. Сообраќајот е...
Во текот на вчерашниот ден, уапсен е 37-годишен жител на Ѓорче Петров откако било констатирано дека врши кражба на струја. „На 16.07.2021 во 14.30 часот...

Актуелно

Претседателот на македонскиот полициски синдикат д-р Марјан Кицев се пофали на фејсбук дека на МПС Кавадарци им е доделен фрижидер на користење. Почитувани денес...
Адвокатот на Јордан Камчев, Еленко Миланов по завршувањето на судењето за случајот „Плацови на Водно“ вели дека наводните трансакции кои ги направил обвинетиот Камчев...
Двократниот европски првак, Вардар и следната сезона ќе игра во Лигата на шампионите. Раководството на македонскиот ракометен великан обезбеди еден милион евра, потребни како...
Според пресметките, просечната нето плата во јуни покрива околу 82 отсто од трошоците на четиричлено семејство. Синдикалната минимална кошница за јуни годинава изнесува 34.212...

Најчитани вести

Сара Аврамова како што и е вистинското име и презиме или devojkata_od_pehcevo како што се претставува и е потпишана на својот Инстаграм профил е...
Утринава Комисијата за заштита на населението од заразни болести по разгледувањето на моменталната епидемиолошка состојба одлучи дека нема да има воведување на дополнителни рестриктивни...
Ситуацијата во северозападна Германија, во областите кои беа сериозно погодени од невремето - сè уште е крајно опасна и алармантна. Властите генерално се воздржани...
Судот донесе одлука да ги ослободи од обвинение поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков и шестмина припадници на поранешната единица „Алфа“ поради немање јасни...