23.8 C
Skopje

Трансфер Бoмбa: Италијански гигант го носи Барди во своите редови

- Advertisement -

Енис Барди би можел да стане првиот македонски репрезентативец што го облекол дресот на Милан откако италијанскиот гигант покажа интерес за да го доведе асот на Леванте во своите редови.

„Росонерите“ се во потрага по нов плејмејкер во тимот, играч што би го зазел местото на Хакан Чалханоглу, а досегашните опции Кутињо и Влашиќ се покажаа недостижни бидејќи Милан не е доволно финансиски моќен за мегатрансфери. Токму тоа е причината поради која италијанските медиуми тврдат дека вниманието на тренерот Пиоли во последните денови е насочено кон Барди.

Македонскиот играч за врска и минатата сезона беше меѓу најдобрите фудбалери на Леванте, но клубот од Валенсија се наоѓа во финансиска криза и ќе мора да продаде еден од клучните играчи. „Росонерите“ сакаат да го искористат тоа за да го доведат Барди во своите редови, подготвувајќи почетна понуда од 10 милиони евра. Леванте бара 15 милиони, но се очекува преговорите да се интензивираат во наредните денови, се со цел „росонерите“ што поскоро да го доведат Барди на „Сан Сиро“.

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

ТОП Вести

Родителите на момче родено во Лахолм во северна Шведска поднеле до Даночната управа барање за плаќање такса за крштевање на детето, кое им било...
Британката неколку пати ги одбила барањата на својот љубовник Родни, но кога тој ја запросил на сцената во клубот, пред сите, таа не можела...
На дневно ниво излегуваат милијарди песни. Не оставаат тргаи бидејќи се бркаат пари и слава. Ништо не било порано така. Ај сеа еве на...
Први во Европа: Оваа земја воведува задолжителна Ковид-пропусница за сите работници Сите работници во Италија во јавниот и приватниот сектор ќе мораат задолжително да поседуваат...

Актуелно

Разговор со градоначалникот на Берово г. Звонко Пекевски МУАБЕТИ: Сите знаеме дека и Берово е едно од опожарените подрачја, што беше зафатено од бранот во...
Угостителите да ги почитуваат новите протоколи за да се заштити јавното здравје, а со почитувањето на овие мерки, ќе се избегне носењето на порестриктивни...
Во Македонија вчера пристигна конвојот помош од Словенија за гаснењето на пожарите. Тимот за заштита од пожари од Словенија е составен од 45 лица, команда,...
Претседателот на македонскиот полициски синдикат д-р Марјан Кицев се пофали на фејсбук дека на МПС Кавадарци им е доделен фрижидер на користење. Почитувани денес...

Најчитани вести

Пандемијата со кopoнавиpycoт ќе заврши следната пролет, тврди претседателот на Здружението на лекари во Германија, Андреас Гасен. Според него, оние кои не се вaкцинирани, голема...
Истрагата на терен заврши. Од наодите на местото на настанот, Јавното обвинителство соопштува дека работи на расветлување на причината за пожарот. Извори на Алсат...
Врисоци, лелеци за помош, пламени јазици кои многу брзо се заканувале и навестувале дека се ќе изгори до темел. Буквално пет минути имале време,...
Во Тетово денеска беше одржан граѓански марш од градскиот плоштад до изгорената модуларна болница во знак на почит кон 14-те луѓе кои ги загубија...