17.8 C
Skopje

Уапсен популарниот пејач Радиша-Џани, се огласи и тој: Ме срамат пред соседството“

- Advertisement -

Ударната вест денес во сите медиуми е дека пејачот Радиша Трајковиќ Џани е уапсен. Наводно полицијата дошла во домот на пејачот и го уапсила, но неговата сопруга Слаѓа за Телеграф изјави дека Џани заминал сам и дека полицијата не била пред нивната врата.

Трајковиќ исто така рече дека станува збор за недоразбирање затоа што тие не ја забележиле казната што тој ја платил за сообраќајниот прекршок.

Сега Џани проговори и објасни за што станува збор.

– Полицијата дојде пред мојата врата да ме одведе пред судијата за прекршоци, поради казната од пред половина година. Им кажувам дека платив како што треба, но тие ми рекоа дека морам да одам со нив. Кога ме доведоа кај судијата, тој ми рече: „Не си ја платил казната“. Ја вадам хартијата и прашувам: „Дали оваа казна не е платена?“. Судијата вели: „Да, тоа“. Секако, тие ме пуштија веднаш – рече пејачот и додаде:

Ова навистина нема смисла. Тие немаат попаметна работа, туку ме бркаат мене, за нешто што го платив правилно. Ме срамат пред соседството, дека полиција ми доаѓа пред врата. Ужасно, – потенцира Џани за Пинк.рс .

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

ТОП Вести

Дали Дурловски го "потценува" Јанчев? Познатиот оперски пејач Игор Дурловски кој важи во јавноста за еден од предводниците на "За заедничка Македонија" денеска сподели фотографија,...
Дури и сега многу од градовите на подрачјето на САД имаат голем проблем со поплавите кои настануваат поради високата плима, но експертите од NASA...
Поради сообраќајна несреќа, затворен е за сообраќај дел од магистралниот пат Кичево – Гостивар, соопшти АМСМ во вонреден извештај за состојба на патиштата. Сообраќајот е...
Во текот на вчерашниот ден, уапсен е 37-годишен жител на Ѓорче Петров откако било констатирано дека врши кражба на струја. „На 16.07.2021 во 14.30 часот...

Актуелно

Претседателот на македонскиот полициски синдикат д-р Марјан Кицев се пофали на фејсбук дека на МПС Кавадарци им е доделен фрижидер на користење. Почитувани денес...
Адвокатот на Јордан Камчев, Еленко Миланов по завршувањето на судењето за случајот „Плацови на Водно“ вели дека наводните трансакции кои ги направил обвинетиот Камчев...
Двократниот европски првак, Вардар и следната сезона ќе игра во Лигата на шампионите. Раководството на македонскиот ракометен великан обезбеди еден милион евра, потребни како...
Според пресметките, просечната нето плата во јуни покрива околу 82 отсто од трошоците на четиричлено семејство. Синдикалната минимална кошница за јуни годинава изнесува 34.212...

Најчитани вести

Утринава Комисијата за заштита на населението од заразни болести по разгледувањето на моменталната епидемиолошка состојба одлучи дека нема да има воведување на дополнителни рестриктивни...
Судот донесе одлука да ги ослободи од обвинение поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков и шестмина припадници на поранешната единица „Алфа“ поради немање јасни...
Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка со донесување на Наредба за спроведување истражна постапка против 22 – годишен битолчанец, за кого постои основано сомнение...
Ситуацијата во северозападна Германија, во областите кои беа сериозно погодени од невремето - сè уште е крајно опасна и алармантна. Властите генерално се воздржани...