27.8 C
Skopje

Фановите изненадени: Анџелина Џоли и 15 години помладиот рапер во врска? Парот фатен на вечера во Лос Анџелес

- Advertisement -

46-годишната американска актерка Анџелина Џоли и 31-годишниот рапер „The Weeknd“ биле фотографирани додека излегувале од еден ресторан во Лос Анџелес каде вечерале заедно, а сите се прашуваат која била причината за нивниот состанок.

Имено, ѕвездата на филмот „Mr. & Mrs. Smith“ во средата вечерта поттикна гласини дека помеѓу неа и 15 години помладиот музичар се одвива нешто повеќе од пријателство. Тие поминале часови заедно во италијанскиот ресторан „Giorgio Baldi“, а оттаму заминале одвоено за да не ги фотографираат.

46-годишната холивудска ѕвезда носела црн свилен фустан и беж мантил, додека авторот на хитот „Blinding Lights“ прошетал во тексас фармерки и јакна која ја искомбинирал со црна маица и чизми во истата боја.

Иако фановите зборуваат дека се состанале од романтични причини, многумина тврдат дека тие имале деловен состанок бидејќи пејачот сака да ја продолжи кариерата во Холивуд.

„Очигледно не се обидуваат да ја сокријат заедничката вечера. Тој е дефинитивно сосредоточен да премине во филмската индустрија. Снима нова „HBO“ серија во која глуми“, вели извор близок до пејачот.

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

ТОП Вести

Први фотографии од хаосот во Љубљана: Луѓето бегале во паника кога одекнале истрелите, три лица се ранети Повредените се итно пренесени во болница, а полицијата...
Почитувани учесници на трибината „Патот до независноста“, На почетокот сакам да ја изразам мојата благодарност за вашето учество на оваа дискусија со која ќе создадеме...
Во Македонија вчеравечер пристигнаа вкупно 51.480 „Фајзер-Бионтек“ вакцини, донација од соседна Република Бугарија. По пристигнувањето, 30.000 дози беа веднаш дистрибуирани до вакциналните пунктови низ земјата. Министерството...
Општина Пробиштип потпиша договор со економскиот оператор БВ Инженеринг од Битола за рехабилитација на дел од улица „Илинденска“ и изградба на осветлување. Во моментот се...

Актуелно

Разговор со градоначалникот на Берово г. Звонко Пекевски МУАБЕТИ: Сите знаеме дека и Берово е едно од опожарените подрачја, што беше зафатено од бранот во...
Угостителите да ги почитуваат новите протоколи за да се заштити јавното здравје, а со почитувањето на овие мерки, ќе се избегне носењето на порестриктивни...
Во Македонија вчера пристигна конвојот помош од Словенија за гаснењето на пожарите. Тимот за заштита од пожари од Словенија е составен од 45 лица, команда,...
Претседателот на македонскиот полициски синдикат д-р Марјан Кицев се пофали на фејсбук дека на МПС Кавадарци им е доделен фрижидер на користење. Почитувани денес...

Најчитани вести

Пандемијата со кopoнавиpycoт ќе заврши следната пролет, тврди претседателот на Здружението на лекари во Германија, Андреас Гасен. Според него, оние кои не се вaкцинирани, голема...
Американката Паола Јурис (33) од Њу Хемпшир откри на социјалните мрежи дека посетувала часови по танц три месеци пред нејзиниот сопруг Денис да дознае...
-Тешко ми паѓа, вели Лиде Лиде најголемата обожавателка на министерот Венко Филипче, давајќи му поддршка и порака да издржи и да не се предава,...
Во Тетово денеска беше одржан граѓански марш од градскиот плоштад до изгорената модуларна болница во знак на почит кон 14-те луѓе кои ги загубија...