22.8 C
Skopje

Фолк дивата Павловиќ: Морав да подигнам кредит за да си го платам новиот албум

- Advertisement -

Една од најпопуларните музички ѕвезди во Србија и на Балканот, Милица Павловиќ која има потекло од Лесковац, град кој е само 3 часа оддалечен од Скопје во емисијата ,,Гранд Специјал” отворено говорела за својата ситуација.

Таа поради ситуацијата со Ковид-19 со месеци немала настапи, па била принудена да оди во банка и да подигне кредит со кој би можела да го плати снимањето на нејзиниот нов албум.

Иако има голем број познаници и соработници од кои би можела да побара позајмица, таа одлучила да не побара помош, туку сама да се носи со предизвиците. Таа одлучила да земе кредит од банка кој ќе го исплаќа на месечно ниво, а така да си обезбеди нов албум и нови песни.

,, Јас за својот трет студиски албум подигнав кредит. Тоа беше момент кога сфатив дека заработувам добро од мојата работа, но јасно беше дека видео записите мора да бидат на едно ниво повисоко од претходниот албум и дека во тој момент немам доволно финансии за истото. Океј, банка, добар ден, подигнувам кредит” – потенцирала фолкерката.

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

ТОП Вести

Дали Дурловски го "потценува" Јанчев? Познатиот оперски пејач Игор Дурловски кој важи во јавноста за еден од предводниците на "За заедничка Македонија" денеска сподели фотографија,...
Дури и сега многу од градовите на подрачјето на САД имаат голем проблем со поплавите кои настануваат поради високата плима, но експертите од NASA...
Поради сообраќајна несреќа, затворен е за сообраќај дел од магистралниот пат Кичево – Гостивар, соопшти АМСМ во вонреден извештај за состојба на патиштата. Сообраќајот е...
Во текот на вчерашниот ден, уапсен е 37-годишен жител на Ѓорче Петров откако било констатирано дека врши кражба на струја. „На 16.07.2021 во 14.30 часот...

Актуелно

Претседателот на македонскиот полициски синдикат д-р Марјан Кицев се пофали на фејсбук дека на МПС Кавадарци им е доделен фрижидер на користење. Почитувани денес...
Адвокатот на Јордан Камчев, Еленко Миланов по завршувањето на судењето за случајот „Плацови на Водно“ вели дека наводните трансакции кои ги направил обвинетиот Камчев...
Двократниот европски првак, Вардар и следната сезона ќе игра во Лигата на шампионите. Раководството на македонскиот ракометен великан обезбеди еден милион евра, потребни како...
Според пресметките, просечната нето плата во јуни покрива околу 82 отсто од трошоците на четиричлено семејство. Синдикалната минимална кошница за јуни годинава изнесува 34.212...

Најчитани вести

Сара Аврамова како што и е вистинското име и презиме или devojkata_od_pehcevo како што се претставува и е потпишана на својот Инстаграм профил е...
Утринава Комисијата за заштита на населението од заразни болести по разгледувањето на моменталната епидемиолошка состојба одлучи дека нема да има воведување на дополнителни рестриктивни...
Ситуацијата во северозападна Германија, во областите кои беа сериозно погодени од невремето - сè уште е крајно опасна и алармантна. Властите генерално се воздржани...
Судот донесе одлука да ги ослободи од обвинение поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков и шестмина припадници на поранешната единица „Алфа“ поради немање јасни...