Breaking News

УХМР со најава – какво ќе биде времето утре и во наредните денови?

Променливо облачно и студено со сончеви периоди. На места ќе провејува снег. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Утринската температура ќе се движи од -8 степени до -2 степени, а дневната од -2 до 7 степени Целзиусови.

Во следните два дена ќе преовладува променливо облачно и студено време со слаб локален снег. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, особено во четврток во источните
делови.

Како што соопшти УХМР, од петок времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во пораст.

About

Check Also

Мицкоски: Никогаш не било полошо во Македонија – треба да има избори

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ; Христијан Мицкоски во „Тема на денот“ во дневникот на Сител истакна дека …

Leave a Reply

Your email address will not be published.