Breaking News

Подгответе се за вистинска пролет: Температури до 23 степени и многу сонце – еве какво време не’ очекува

Денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува засилен ветер од северен правец.

Ова се температурите:

Во следните денови ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена локална облачност. Денес и утре ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Прогноза за 24.03.2022
Минимална температура: -6°C до 2°C Максимална температура: 12°C до 20°C

Прогноза за 25.03.2022
Минимална температура: -4°C до 4°C Максимална температура: 15°C до 23°C

Прогноза за 26.03.2022
Минимална температура: -2°C до 5°C Максимална температура: 15°C до 22°C

About

Check Also

Мицкоски: Никогаш не било полошо во Македонија – треба да има избори

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ; Христијан Мицкоски во „Тема на денот“ во дневникот на Сител истакна дека …

Leave a Reply

Your email address will not be published.