Breaking News

Абрамовиќ во Истанбул на преговорите со украинците

Роман Абрамович пристигна во Истанбул, каде денеска се одржува нова рунда преговори помеѓу претставниците на Русија и на Украна.

Вчера беше објавено дека рускиот милијардер подолго време бил вклучен во преговорите меѓу Москва и Киев, но и дека бил жртва на труење со хемиски отров.

Нема потврда во какво својство е допатуван Абрамович денеска во Истанбул, ниту дали воопшто ќе има некаква функција во преговорите.

About

Check Also

Мицкоски: Никогаш не било полошо во Македонија – треба да има избори

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ; Христијан Мицкоски во „Тема на денот“ во дневникот на Сител истакна дека …

Leave a Reply

Your email address will not be published.