26.8 C
Skopje

wp-admin

Први фотографии од хаосот во Љубљана: Луѓето бегале во паника кога одекнале истрелите, три лица се ранети

Први фотографии од хаосот во Љубљана: Луѓето бегале во паника кога одекнале истрелите, три лица се ранети Повредените се итно пренесени во болница, а полицијата го блокирала целото подрачје. Три лица биле повредени во пукање кое денес се случило во трговскиот...

Заев: Нашата земја, за разлика од другите, независноста ја стекна по мирен пат

Почитувани учесници на трибината „Патот до независноста“, На почетокот сакам да ја изразам мојата благодарност за вашето учество на оваа дискусија со која ќе создадеме трајни записи за 30 годишнината од независноста на нашата земја. Оваа година организираме повеќе настани посветени...

На вакцините кои ни се донација од Бугарија рокот им истекува за две недели

Во Македонија вчеравечер пристигнаа вкупно 51.480 „Фајзер-Бионтек“ вакцини, донација од соседна Република Бугарија. По пристигнувањето, 30.000 дози беа веднаш дистрибуирани до вакциналните пунктови низ земјата. Министерството за здравство информира дека иако рокот на важност на вакцините е до 30 септември, со...

Општина Пробиштип со рехабилитација на дел од улица “Илинденска” и изградба на осветлување

Општина Пробиштип потпиша договор со економскиот оператор БВ Инженеринг од Битола за рехабилитација на дел од улица „Илинденска“ и изградба на осветлување. Во моментот се работи на изградба на осветлувањето на овој дел од улицата „Илинденска“, по што ќе следи...

Ќе се згрозите кога ќе прочитате: „Не сте свесни што јадете“ – вработена од пекара открила што се случува во работилниците

Милана која е вработена во пекара во Србија открила застрашувачка вистина која се случува во кујните на пекарите и скапоцените ресторани. Имено, Милана и нејзиното поранешно момче долго време работеле како пекари во ресторани по Белград и Панчево, каде затекнувале...

Свештеник бил во исповедалницата каде што чистел и пронашол две торби – кога ги отворил не можел да им поверува на очите

Муабети.мк - 24 часа во денот, седум дена во неделата ИНФОРМИРАЈ СЕ Свештеник бил во исповедалницата каде што чистел и пронашол две торби кога ги отворил не можел да им поверува на очите Италијанската полиција започна истрага, бидејќи во исповедалницата на...

(ВИДЕО)Не сакаше да ја фрли старата када. Тој одлучи да направи нешто генијално!

Дали е можно да се направи нешто корисно од обична стара када? Овој човек ја извади својата стара када од куќата и почна да ја сече. Се чинеше дека тој веќе испланирал се. Тој зеде алатка, разни парчиња дрво… и...

Ацо Велковски се сретна со инвеститори на винарија во Лозово: Општината со засилено темпо продолжува и во наредниот период за привлекување на странски и...

Денес одржав состанок со Кирил Лазаров сопственикот на Арекспорт и неговите партнери од Р.Бугарија на кој го презентираа проектот за изградба на винарија со капацитет од 4 000 000.00 литри вино во село Милино-Општина Лозово. Покрај изградбата на винаријата...

ПОДДРШКА ЗА ИЛИЕВСКИ ОД КУМАНОВСКИ ГРАЃАНСКИ ЗДРУЖЕНИЈА: Заедно дa го изградиме Куманово во европски центар на можности

Денеска, кандидатот на СДСМ за градоначалник на Куманово, Оливер Илиевски, оствари средба со група граѓански здруженија од Куманово. Граѓанските здруженија ДРОМ, Коло Српских Сестара и Мајка со силна поддршка за Илиевски за иден градоначалник на Куманово и со поддршка...

Актуелниот градоначалник на Штип Д-р Николов на средба со директорите на училиштата и градинките (ФОТО)

Средба со директорите на училиштата и градинките во Општина Штип. На состанокот беше заклучено дека мерките за заштита од Ковид-19 максимално се почитуваат и спроведуваат од страна на учениците, наставниот кадар и техничко-административниот персонал. Наставата се одвива во најдобар ред и...

About Me

782 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ
- Advertisement -

Latest News

Први фотографии од хаосот во Љубљана: Луѓето бегале во паника кога одекнале истрелите, три лица се ранети

Први фотографии од хаосот во Љубљана: Луѓето бегале во паника кога одекнале истрелите, три лица се ранети Повредените се итно...
- Advertisement -