26.8 C
Skopje

wp-admin

Како КУЧЕ: Луѓе кои живеат во селото објавија – ВОЛК прошета низ Владимирово (ФОТО)

Муабети.мк - 24 часа во текот на денот, седум дена во неделата ИНФОРМИРАЈ СЕ Утрово во Владимирово се прошета волк, верувале или не - напиша Б.У на социјалните мрежи и објави фотографии од ненадејната посета и прошетка на волкот низ...

Илиевсkи со првични 20 штаба на СДСМ гази напред со граѓаните на Куманово

Максим Димитриевски нема отворено ниту еден штаб, ја нема поддршката од кумановци, Илиевски со првични 20 штаба на СДСМ гази напред со граѓаните на Куманово Максим Димитриевски во своето Куманово нема поддршка од кумановци. Имено, тој нема отворено ниту еден...

Шведска им забрани на родители да го крстат својот син Владимир Путин

Родителите на момче родено во Лахолм во северна Шведска поднеле до Даночната управа барање за плаќање такса за крштевање на детето, кое им било одбиено, бидејќи сакале да го наречат својот син по рускиот претседател Владимир Путин. Иако не е...

Жена му секогаш во 9 излегувала дотерана со изговор дека ќе го шета кучето – ја следел и еве што видел

Американката Паола Јурис (33) од Њу Хемпшир откри на социјалните мрежи дека посетувала часови по танц три месеци пред нејзиниот сопруг Денис да дознае што прави во слободното време. Паола избегнувала да му открие на својот сопруг што прави секоја...

Што се случуива со вашето тело ако со години наутро пиете кафе – има многу негативни ефекти

Кафето се прави од пржени зрна од одредени билни видови. Степенот на нивното печење влијае врз јачината на напивката. Притоа, зборуваме за шолја кафе направено во апарат за кафе или сварено, домашно кафе без додавање млеко. Инстант-кафето не се...

Постара британка запознала 30- годишен љубовник: Отишла до Гана поради него а после вечавката тој и го скршил срцето

Британката неколку пати ги одбила барањата на својот љубовник Родни, но кога тој ја запросил на сцената во клубот, пред сите, таа не можела да каже не. Откако се преселиле во Англија, сè тргна надолу ... Бер Хејнинг, 68, уживала...

Со Филипче сме како Џек и Роуз на Титаник, не го напуштам, ако правиме свадба цела Македонија е поканета – Лиде со поддршка, вели...

-Тешко ми паѓа, вели Лиде Лиде најголемата обожавателка на министерот Венко Филипче, давајќи му поддршка и порака да издржи и да не се предава, по се она што му се случува деновиве. Таа вели дека од него нема да...

Тони Зен отkрива многу работи за своите почетоци: Еве од каде добива инспирација за првите хитови (ВИДЕО)

На дневно ниво излегуваат милијарди песни. Не оставаат тргаи бидејќи се бркаат пари и слава. Ништо не било порано така. Ај сеа еве на пример ќе правам ХИТ. Не, ние воопшто не размислувавме така. Му ја пуштам Бас, бас...

ВИДЕО: Непромислен потег – жена запалила гости на вечера

Непромислениот потег на оваа жена сите ги довело во опасност. Не е познато која течност ја истурила, но на видеото се гледа дека предизвикува пожар. Најлошо е што пламенот избувнал директно во еден од гостите. Погледнете го видеото. https://www.itemfix.com/v?t=82ca4c

Ваkа звучи кога ќе запее Марјана Станојковска: Водителката на „Лото“ ја запеја „Ciao amore“ и тоа со Владо Калембер (видео)

Згодна, шармантна, убава, професионална, се само дел од епитетите кои се препишуваат на македонската водителка Марјана Станојковска.   View this post on Instagram   A post shared by MARJANA STANOJKOVSKA (@marjanamay) Марјана со години го води „Лото“, а за неа често знае да се...

About Me

782 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ
- Advertisement -

Latest News

Први фотографии од хаосот во Љубљана: Луѓето бегале во паника кога одекнале истрелите, три лица се ранети

Први фотографии од хаосот во Љубљана: Луѓето бегале во паника кога одекнале истрелите, три лица се ранети Повредените се итно...
- Advertisement -