27.8 C
Skopje

wp-admin

Први во Европа: Оваа земја воведува задолжителна Ковид-пропусница за сите работници

Први во Европа: Оваа земја воведува задолжителна Ковид-пропусница за сите работници Сите работници во Италија во јавниот и приватниот сектор ќе мораат задолжително да поседуваат здравствена "зелена пропусница" која докажува дека лицето е вакцинирано барем со една доза против Ковид-19,...

Оливер на кафе-дружба со носителката и дел од кандидатите за советници од СДСМ (ФОТО)

Пладневно кафе дружење со носителката Atina Murgashanska и дел од кандидатите за советници на СДСМ. Заедничка е визијата за чисто и модерно, Европско Куманово! - стои во објавата на Оливер Илиевски

СКОПЈАНИ ДА ГО ИМААТ ОВА НА УМ: Утре сообраќајот во главниот град ќе биде со изменет режим

На 16.09.2021 (четврток), во Скопје ќе се одржи Меѓувладина седница помеѓу Владата на Република Македонија и Владата на Република Косово . Од тие причини Секторот за внатрешни работи Скопје ќе превземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците на...

Нултиот пациент на новиот бран во Кина, бил во карантин четири недели па го раширил вирусот

Мажот кој помина 21 ден во задолжителен карантин по враќањето во Кина од странство, беше означен како нулта пациент на новиот бран. Во провинцијата Фуџијан на југоисточниот брег на Кина, повеќе од 60 луѓе се новозаразени, вклучително и 15 ученици...

Образованието е важно, но не и неопходно – животот сам по себе може да ви биде шkола“: 23 животни лекции на 99-годишен старец кои...

Еден 99-годишен старец ги открил своите животни лекции кои на секој би можеле да му послужат како насоки за посреќен живот и поспокојно стареење. Вилијам Бредфорд Џејмс Андерсон бил цели 67 години во брак, се додека неговата сопруга не починала. За...

Дали е можно да има толkаво богатство – Цеца спие над огромна милионска сума на пари

Светски познатиот сајт „Celebrity net worth“ откри колку мпари се „тешки“ се многу познати лица, меѓу кои и некои балкански ѕвезди како српската фолк дива Светлана Цеца Ражнатовиќ. Откако се покажа колку се богати големите светски sвезди, на ред дојдоа...

Го зaспaла сoпругoт со тaблeти, му ykpaла 315.000 еврa и избeгaла

Го зaспaла сoпругoт со тaблeти, му ykpaла 315.000 еврa и избeгaла Полицијата на аеродромот во Франкфурт уапсила жена (51) која наводно го заспала својот сопруг во Мохакер во северниот дел на Швајцвалд со апчиња за спиење, а потоа му украла...

Во ек на предизборна кампања, Д-р Николов со итнa интервенција за пациент (ФОТО)

Пациент со акутно мозочно страдање, денеска итно беше внесен во сала и во најбрзо време доби стент на десната вратна артерија. Пациентот е сега стабилен и префрлен на одделение. Секогаш е чест и привилегија да работам со мојот кардиолошки тим од...

Kaзна од 300 евра за тие што ќе одбијат да се попишат – мал број граѓани негодувале

Директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски во вечерашното гостување на ТВ 24 рече дека минорна е бројката на оние граѓани кои одбиле да се попишат. -Бројката на оние кои одбиваат е многу мала, би рекол минорна. Не би...

Најновата владина седница заврши: Донесени се следниве ОДЛУКИ

Од 106-та седница на Владата: Сончева електрична централа и ветерен парк се двете нови стратешки инвестиции во енергетиката; Одобрено е финансирањето на фотоволтаичните електрани Осломеј и Битола преку ЕБОР; Се дигитализира секторот туризам Владата на Република Северна Македонија на денешната...

About Me

782 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ
- Advertisement -

Latest News

Први фотографии од хаосот во Љубљана: Луѓето бегале во паника кога одекнале истрелите, три лица се ранети

Први фотографии од хаосот во Љубљана: Луѓето бегале во паника кога одекнале истрелите, три лица се ранети Повредените се итно...
- Advertisement -