26.8 C
Skopje

wp-admin

Спасовски во Ѓорче Петров: Околу 55.000 членови го ажурирале своето членство

Потпретседателот на СДСМ Оливер Спасовски денеска беше меѓу граѓаните на општина Ѓорче Петров, каде посети неколку долгогодишни членови кои го ажурираа своето членство во СДСМ. Спасовски пред граѓаните истакна дека досега околу 55.000 членови го ажурирале своето членство, дека процесот...

Укината забраната за камиони на Стража

АМСМ информира дека се укинати забраните за камиони на Стража, на планинскиот превој „Барбарос“, на патниот правец Струга-ГП Ќафасан, на патниот правец Кичево – Охрид преку планинскиот превој Пресека и на патот Ресен – Охрид преку планинскиот премин Буково. На...

Лукаку незадржлив, Интер како лидер на Серија А оди на дерби со Милан (Видео)

Големи јубилеи за Хандановиќ и Лукаку во перфектната вечер за Нераѕурите. Интер го победи Лацио со 3-1 во дербито и последен денешен меч од италијанската Серија А, и со новите три бода, тимот од Милано се искачи на прво место...

Татко му не му давал да шутира тројки, а тој не знае да промаши

Татко му не му давал да шутира тројки, а тој не знае да промаши! Со години кога треба да се погоди тројка во КК Реал Мадрид, тука е Американецот Џејси Керол. Во Европа дојде во 2008 година, а ја игра...

Пристигна уше едно кралско бебе: Се породи внука на кралицата

Пристигна уше едно кралско бебе: Се породи внука на кралицатаОбјавено пред 23 часа - 11 февруари, 2021Од Макфакс Велика Британија има ново кралско бебе. Во Бакингемската палата е потврдена убава вест. Принцеза Јуџин родила син во вторникот во болницата Портланд...

Вработените во клинички центар во Австрија одбиваат да ја примат вакцината на „Астразенека“

Вработените во клинички центар во Австрија одбиваат да ја примат вакцината на „Астразенека“Објавено пред 17 часа - 11 февруари, 2021Од Макфакс Лекарите и највисокиот медицински персонал на Виенскиот клинички центар АКХ се против примањето на вакцината на „Астразенека“. Со онлајн петиција,...

Во Атина воведен строг карантин

Од утрово, во шест часот стапија на сила нови поограничувачки мерки во областа Атика, поширокиот регион во Атина, што значи строг карантин во траење од 17 дена, што го најави премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис, пред два дена. Продавниците, фризерските...

Германија ги затвора границите кон Австрија и Чешка поради мутирани видови на вирусот

Германија ги затвора границите кон Австрија и Чешка поради мутирани видови на вирусотОбјавено пред 10 часа - 11 февруари, 2021Од Макфакс Германија ги затвора своите граници со Австрија и Чешка в недела поради опасност од ширење мутирани видови на коронавирусот,...

Србија подготвена прва во Европа да ја произведува „спутник В“

РЕГИОНСрбија подготвена прва во Европа да ја произведува „спутник В“Објавено пред 10 часа - 11 февруари, 2021Од Макфакс Србија би можела да биде прва држава во Европа што би ја произведувала руската вакцина против Ковид-19, „спутник В“, е потврдено по...

Каракачанов: Македонците може да се нарекуваат како сакаат, но не и да ни ја крадат нашата бугарска историја

Постои разочарување на граѓаните на Северна Македонија по блокадата на Бугарија, кажал министерот за надворешни работи Бујар Османи, по средбите со неговите домаќини при денешната посета на Белгија и вчерашната на Луксембург. Османи смета дека блокадата на Бугарија негативно ќе...

About Me

782 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ
- Advertisement -

Latest News

Први фотографии од хаосот во Љубљана: Луѓето бегале во паника кога одекнале истрелите, три лица се ранети

Први фотографии од хаосот во Љубљана: Луѓето бегале во паника кога одекнале истрелите, три лица се ранети Повредените се итно...
- Advertisement -