2.8 C
Skopje

wp-admin

Не доаѓаат на вакцинација 20 отсто од закажаните

Околу 20 отсто од веќе закажаните не се јавуваат на вакциналните пунктови, а за одѕивот на пријавените во салата „Борис Трајковски“ ќе се знае денеска. Многу е тешко сега да се каже дали тоа се должи на дилемата што...

Критовалутите достигнаа вредност од 2 трилиони долари

Вредноста на сите 9.115 криптовалути што ги следи веб-страницата „CoinMarketCap.com“, имаше комбинирана пазарна вредност од 1,996 трилиони долари, што претставува зголемување од околу 2,6% во последните 24 час, пишува, Денар. Вкупната вредност на сите криптовалути на почетокот на јануари надмина...

Кој живее во куќа, во двор ќе го шета кучето – одлуката на Владата ги налути граѓаните

Работам до 19 часот, кога ќе си дојдам дома, кога ќе го прошетам кучето? Полицискиот час почнува во 20 часот. Оваа одлука на Владата не е разумна и требаше да важи за сите оние кои имаат домашни миленици, а...

Влатко Ѓорчев со последна емотивна порака за својот татко: Чувај ја својата сакана Македонија од горе

„Бог да го прости мојот татко Анѓелко Ѓорчев (72). Почина денес, после 11 дена во кома. Замина тивко и ненадејно. Ќе го паметат неговите деца и внуци, сите кои го сакаа. Многу роднини, пријатели и БЕЗБРОЈ пациенти на кои...

Меган Маркл и принцот Хари го најавија нивниот прв документарец за Нетфликс

Хари и Меган работат на заеднички ТВ проект и најавуваат спортски игри пред камерите, кои имаат за цел рехабилитација на повредените и болните. Од компанијата на војводата и војвотката од Сасекс, „Archewell Productions“, ја најавија првата документарна серија која ќе...

„Блумберг“: Македонија со ова темпо на вакцинација ќе стекне колективен имунитет за 10 години- последни во регионот

Со ова досегашно темпо на вакцинација, Македонија ќе стекне колективен имунитет за повеќе од 10 години, покажува истражувањето на „Блумберг“. -Во Македонија, најновите податоци покажуваат дека во просек се дава по 651 доза на ден. Со ова темпо, потребни ќе...

Што гледате на оваа необична слика- Тест од Харвард го открива вашиот вистински повик во животот

Научниците од Харвард создадоа необичен тест со кој наводно можат точно да ја анализираат личноста на поединецот. Погледнете ја фотографијата. Што забележавте прво? Одговорот може да открие многу за вашите способности и таленти. Кокошка Вие сте вистински перфекционист и секоја задача ја...

Прочитајте ги луѓето за само 7 секунди- психолози ги откриваат триковите

За да прочитате некој човек, потребни ви се само неколку секунди. Што може да заклучите по само 7 секунди? Психолозите ви ги откриваат триковите со кои ќе можете да ги прочитате луѓето за кратко време. Книгите не треба да се...

Да бидеме хумани: Поради предвременото раѓање, малиот херој Василиј има потреба од помош

Малиот борец Василиј се роди во 28мата недела од бременоста на 25.03.2021 година, бидејќи со нетрпение чекаше да го запознае надворешниот свет се роди многу предвреме и ги изненади родителите со неговото доаѓање. Иако дојде на овој свет толку...

Паб во Скопје даваше гратис точено пиво за дома – новата мерка удар врз угостителите

Иако минатата недела најавуваа дека нема потреба од нови мерки, бидејќи вирусот е секаде распространет, и истите нема да имаат ефект, пред два дена Владата со сосема спротивна одлука. Од денеска се затворени сите угостителски објекти. Угостителите останаа затечени....

About Me

1009 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ
- Advertisement -

Latest News

ЗАЕВ ДЕЦИДЕН: Нема да дозволам да се вратиме во барok со бикови, шмизли и лавови

Гевгелија, нема да дозволиме никој да ѝ го украде европскиот дух и да ја врати во времето на барокот,...
- Advertisement -