2.8 C
Skopje

Забава

Чоколадни колачи со пире oд костени

Неверојатна комбинација на вкусови. Состојки: 200 гр темно чоколадо, 100 гр пире од костени, 150 мл слатка павлака, 75 гр кафеав шеќер, Какао Подготовка: Сите состојки, освен какаото, ставете ги во сад и стопете ги на пареа. Измешајте ја смесата и оставете...

ПОТПОЛНО НОВ ЕЛEKТРИЧЕН RANGE ROVER Нови мотори и најлуксузен технолошки СУВ систем

Блиската иднина е електрична и за легендарниот британски автомобилски бренд, кој со новата серија станува се помоќен и технолошки напреден. Range Rover е оригинален луксузен SUV и е вистински пример за серија робусни и моќни автомобили веќе 50 години, комбинирајќи...

ФОТО: Џиновска тиква тешка 115 килограми израснала во бавчата на стружанецот Низам Таири

115 килограми тешка тиква деновиве беше изложена на градскиот пазар во Струга и го привлекуваше вниманието на случајните минувачи. Џиновската тиква израснала во бавчата на стружанецот Низам Таири, во селото Радолишта, кој внимателно ја одгледувал, за да дојде до оваа...

Овие пин кодови се најлесни за пробивање, ако еден од нив е вашиот – сменете го веднаш

Во летните месеци, со зголемениот број туристи во разни земји, расте и бројот на криминалци кои на различни начини се обидуваат да ја искористат гужвата. Меѓу нив има хакери кои користат софистицирана опрема за да украдат ПИН -картички за кредитна...

За да ја задоволи својата сопруга, koја сакала да има поразновиден поглед од семејниот дом, босански самоук иноватор изградил ротирачка куќа, за сопругата во...

„Се изморив од нејзините поплаки и честото преуредување на нашиот семеен дом и реков:„ Ќе ти изградам ротирачка куќа за да можеш да ја ротираш како сакаш “, изјавил Војин Кусиќ (72) за Ројтерс. Сместена на плодна рамнина во северна...

ЦЕЦА ПРВА НА ЈУТЈУБ Со парите што ги заработува може да купи осум стана

Светлана Цеца Ражнатовиќ ги урива сите рекорди кога станува збор за заработката од прегледи на Јутјуб, со што од 2012 до денес комотно може да купи осум големи стана во Белград. Кога е во прашање естрадата во соседството, Цеца е...

Четиригодишно дете повиkaло полиција, причината е неверојатна (ВИДЕО)

Момче од Нов Зеланд повикал полиција и имал навистина неверојатна причина за тој повик. "Може ли да ви кажам нешто?" ја прашал полицајката која се јавила бројотза итни повици, на што таа одговорила потврдно. „Имам некои играчки за вас, дојдете да...

Дневен хороскоп: За овoj знак е соодветно време да направи промени на деловен план

ОВЕН Можеби не сте најдобро расположени. Пред вас е период во кој ќе има некои компликации со вас. Сакате промена во љубовниот план и подготвени сте да влезете во нова врска. Мал проблем со колкот. БИК Mоже да очекувате некои ненадејни промени...

Симпатичната баба Пиа го освојува Тик Ток, нејзините рецепти ги гледаат милиони луѓе

Баба Пиа (84) од САД редовно споделува уникатни италијански рецепти на својот ТикТок профил, а нејзините видеа на оваа платформа ги гледаат милиони луѓе од целиот свет. Вредната баба живее во Њу Џерси, а видеата ги снима и споделува нејзиниот...

Мајка ми е фрик што сака да ме контролира, морав да избегам од неа: Ќерката на Мадона за животот со поп-кралицата

Лурдес Леон, ќерката на поп-кралицата Мадона, во интервју за „Интервју магазин“ првпат откри детали за односот со нејзината славна мајка и ја нарече контрол-фрик. Интервјуто на најстарата ќерка на Мадона го правеше со актерката Деби Мазар, која е долгогодишната блиска...
- Advertisement -

Последни објави

ЗАЕВ ДЕЦИДЕН: Нема да дозволам да се вратиме во барok со бикови, шмизли и лавови

Гевгелија, нема да дозволиме никој да ѝ го украде европскиот дух и да ја врати во времето на барокот,...
- Advertisement -