10.8 C
Skopje

Здравје

Северина упати силна порака до оние кои ја ограбија (ВИДЕО)

Хрватската пејачка Северина вчера настапуваше во еден ноќен клуб во Хрватска, а на сцената се појави во костим од серијата „La Casa De Papel“. Имено пејачката за време на својот настап во клубот заедно со својот бенд се појави во...

Ви досадуваат комарците? ДОКТОР Несторовиќ ви дава совет – чувајте ја билкава пет дена во фрижидер

Д-р Бранимир Несторовиќ советува како да се заштитите себеси и своите најмили од здодевните инсекти - комарците, и тоа на целосно природен начин Постојат едноставни, природни начини како да се заштитите од комарци, како користење на витамин Б комплекс, особено...

Експертите потврдија: Наскоро започнува четвртиот бран на Koвид 19

Четвртиот бран на kopoната може да започне веќе во средината на јули ако има ненадеен и постојан раст на заразени лица, предупредува експертот за информатичка технологија, професорот Петар Кочовиќ. Се проценува дека сигурно ќе биде поблага и ќе имаме околу...

Делта сојот на Koвид 19 „коси“ по Европа: Постои еден и единствен начин да се спречи нов cмpтоносен бран

Европската агенција за лекови (ЕМА) потврди дека две дози од вакцините одобрени во ЕУ се ефикасни против делта сојот и препорачува да се комплетира вакцинацијата на најранливите лица што побргу,  јави дописничката на МИА од Брисел. Докторот Марко Кавалери од...

Нема докази дека алkохолот влијае врз ефикасноста на вакцината

Нема докази дека алкохолот по вакцинирањето против ковид-19 влијае на делотворноста на вакцината, објави Британската регулаторна агенција за лекови МХРА. Британската регулаторна агенција реагираше по тврдењата кои се пласираа на социјалните мрежи дека е потребно да се воздржувате од алкохол,...

Истражување: Луѓето со очила имаат помала веројатност да заболат од Ковид-19

Луѓето кои носат очила помалку можат да заболат од корона, вели најновото истражување кое доаѓа од Индија. Се прашувате каква е повразноста на Ковид-19 со носењето очила? Многу едноставно, оние кои носат очила многу повеќе ги допираат очите преку...

Лекарите тврдат дека утринското кафе не треба да го пиете пред 9 часот

Совршеното време за првото утринско кафе е помеѓу 9:30 и 11:30 часот, потврдува последното истражување на британските научници и лекари. Имено, доколку консумирате кафе штом се разбудите, вашето тело може да реагира потполно спротивно на вашите очекувања. Освен тоа, со...
- Advertisement -

Последни објави

НАЈБИЗАРНИТЕ РАБОТИ ШТО ГИ ПРАВИМЕ СО МАСКИТЕ Пет непријатни навики во кои уживаат вирусите

Маските кои не штитат од коронавирусот не треба да се носат цел ден, односно да се менуваат, да се...
- Advertisement -