17.8 C
Skopje

Препорачано

Дали Дурловски го “потценува” Јанчев?

Дали Дурловски го "потценува" Јанчев? Познатиот оперски пејач Игор Дурловски кој важи во јавноста за еден од предводниците на "За заедничка Македонија" денеска сподели фотографија, за која граѓани на социјалните мрежи, сметаат дека е поради заедничката партиска прослава на Мицкоски...

Поплавите допрва доаѓаат! Предупредување од експерти од NASA – светот ќе се соочи со феномен кој носи големи проблеми

Дури и сега многу од градовите на подрачјето на САД имаат голем проблем со поплавите кои настануваат поради високата плима, но експертите од NASA предвидуваат дека до средината на 2030 година ќе има уште поголеми проблеми поради порастот на...

ВНИМАВАЈТЕ: Сooбраќајна несреќа на патот Кичево – Гостивар, патот е затворен

Поради сообраќајна несреќа, затворен е за сообраќај дел од магистралниот пат Кичево – Гостивар, соопшти АМСМ во вонреден извештај за состојба на патиштата. Сообраќајот е во прекин од 12:45 часот кај крстосницата со патот за кичевското село Грешница.

Приведен копач на биткоини кој крадел струја

Во текот на вчерашниот ден, уапсен е 37-годишен жител на Ѓорче Петров откако било констатирано дека врши кражба на струја. „На 16.07.2021 во 14.30 часот од полициски службеници од Единица за внатрешни работи Ѓорче Петров на подрачјето на Ѓорче Петров...

БOMБА ИМАЛО ВО РТС, ВРАБОТЕНИТЕ СЕ ЕВАКУИРААТ

Вести од Србија Вработените во јавниот сервис Радио Телевизија Србија (РТС) се евакуирани после дојавата дека во нивната зграда има бомба. Полицијата во моментов врши претрес во зградата. Српските медиуми јавуваат дека дојавата за бомба стигнала околу 14 часот, а по...

Покажана реаkцијата на Италијанците кога го видоа Ериксен како колабираше

Покажана е снимка како репрезентативците на Италија реагираа кога го видоа моментот кога Кристијан Ериксен колабираше. Документарниот филм посветен на италијанската репрезентација беше прикажан синоќа на националната РАИ 1. Моментот го следеа на таблет пред тренинг. Доменико Берарди прв ја видел,...

Миланов: Здравствената состојба на Камчев не е добра, доставивме обемна медицинска документација

Адвокатот на Јордан Камчев, Еленко Миланов по завршувањето на судењето за случајот „Плацови на Водно“ вели дека наводните трансакции кои ги направил обвинетиот Камчев се неосновани, бидејќи трансакции, без економско вештачење не може да се користат во процесот, пишува...

ТВИТЕР ГО БЛОКИРАШЕ ВЕНКО ФИЛИПЧЕ

Социјалната мрежа Твитер го забрани официјалниот профил на министерот за здравство, Венко Филипче, па сега може да се прочита дека профилот е привремено ограничен за користење. Исто така, во предупредувањето објавено од Твитер се објаснува дека е „забележана необична активност...

ЗАГРИЖУВАЧКА ВЕСТ ОД СЗО: Опасност од појава на поопасни видови на Ковид-19

Комитетот за итна помош за Ковид-19 при Светската здравствена организација (СЗО) ја предупреди меѓународната заедница дека најверојатно ќе се појават и ќе се шират нови, поопасни мутации на коронавирус низ светот. Тоа е соопштено на брифинг во Женева од генералниот...

ЌЕ ИМА ЛИ РЕАКЦИЈА ОД НАША СТРАНА: УЕФА ЈА КАЗНИ МАКЕДОНИЈА СО 10.000 ЕВРА

УЕФА ја казни Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), со 10.000 евра, поради непочитување на ковид протоколите за време на Европското првенство. Европската куча на фудбалот не објави повеќе детали, туку само соопшти дека постоело „лошо однесување и потенцијално кршење на...
- Advertisement -

Последни објави

Ѓоковиќ приреди вистинско шоу во Токио: Влезе на тренинг кај белгиските гимнастичарки (ФОТО)

Новак Ѓоковиќ е најбаранта личност во олимпиското село во Токио каде Србинот последните неколку дена беше „цел“ на спортистите...
- Advertisement -