3.8 C
Skopje

Спорт

Видeo: Ce cpyши тpибинa дoдeka нaвивaчитe cлaвea нa нea

Витece kako гocтин гo coвлaдa НEK Ниjмeгeн co 0-1, нo пpocлaвaтa нa пoбeдaтa мoжeшe дa зaвpши koбнo зa гocтинckитe фaнoви oтkako пoпyшти дeл oд тpибинaтa нa koja ce нaoѓaa пpивpзaницитe нa Витece. Дo нeмилaтa cлyчka дojдe oтkako нaвивaчитe ckokaa нa...

ОФИЦИЈАЛНО: Роналдо во Јунајтед две години – „Ѓаволите“ му посакаа добредојде

Манчестер Јунајтед на својата интернет страна објави дека со поранешниот играч Кристијано Роналдо потпишале две годишен договор, со можност за продолжување на уште една година. Во претходниот настап за Јунајтед тој постигна 118 голови и одигра 292 натпревари. -Ви недостасуваат зборови...

РОНАЛДО НАВИСТИНА ТРЕБА ДА СЕ ГОРДЕЕ СО СВОЈАТА ВЕРЕНИЦА: Георгина со жешка фотографија од базен

Вереницата на Кристијано Роналдо, Георгина Родригез повторно со само една фотографија ги запали социјалните мрежи Секоја нејзина објава има повеќе илјади, па и по неколку милиони лајкови и коментари, а не е ни чудно кога станува збор за Георгина која...

Новак Ѓоковиќ со еден ПОТПИС направи вистинско богатство – потпиша еден од најголемите договори досега

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ е можеби и најдобриот избор за заштитно лице на некои компании. Секако дека тоа го препознаа и во модниот гигант „Lacoste“ па со Ноле го продолжија договорот за рекламирање и во наредните четири години....

УЕФА со специјална честитка за роденденот на Пандев (Видео)

Се редат честитки од сите страни за македонската фудбалска икона која денеска полни 38 години. Твитер профилот на УЕФА наменет за Лига на шампиони, знае како се прави тоа и го избра голот со кој Горан Пандев го исфрли Баерн...

Ѓоковиќ приреди вистинско шоу во Токио: Влезе на тренинг кај белгиските гимнастичарки (ФОТО)

Новак Ѓоковиќ е најбаранта личност во олимпиското село во Токио каде Србинот последните неколку дена беше „цел“ на спортистите ширум светот кои чекаа на ред да дојдат до фотографија со најдобриот тенисер на светот. Харизматичниот Србин не одби ниту еден...

Трансфер Бoмбa: Италијански гигант го носи Барди во своите редови

Енис Барди би можел да стане првиот македонски репрезентативец што го облекол дресот на Милан откако италијанскиот гигант покажа интерес за да го доведе асот на Леванте во своите редови. „Росонерите“ се во потрага по нов плејмејкер во тимот, играч...

Покажана реаkцијата на Италијанците кога го видоа Ериксен како колабираше

Покажана е снимка како репрезентативците на Италија реагираа кога го видоа моментот кога Кристијан Ериксен колабираше. Документарниот филм посветен на италијанската репрезентација беше прикажан синоќа на националната РАИ 1. Моментот го следеа на таблет пред тренинг. Доменико Берарди прв ја видел,...

ЌЕ ИМА ЛИ РЕАКЦИЈА ОД НАША СТРАНА: УЕФА ЈА КАЗНИ МАКЕДОНИЈА СО 10.000 ЕВРА

УЕФА ја казни Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), со 10.000 евра, поради непочитување на ковид протоколите за време на Европското првенство. Европската куча на фудбалот не објави повеќе детали, туку само соопшти дека постоело „лошо однесување и потенцијално кршење на...

Крај на миcтериjата: Познато каде ќе настапува Меси следната сезона

Лионел Меси ќе стави крај на сагата околу својата иднина потпишувајќи нов договор со Барселона најдоцна за 48 часа, со што каталонскиот гигант ќе го осигура останувањето на најдобриот фудбалер во клупската историја. Како што јавува весникот „Ел Мундо...
- Advertisement -

Последни објави

Заев: Да не дозволиме да скршенеме од патот на напредокот, да гласаме за број 12 за победа во Демир Капија, за победа низ целата...

На 31 октомври треба да го потврдиме напредокот, Демир Капија и сите други општини да продолжат напред, да не...
- Advertisement -