28.8 C
Skopje

Cekc боmба од Пехчево: Има четири пати повеќе следбеници на Инстаграм, отколку жители во Пехчево (ФОТО)

- Advertisement -

Сара Аврамова како што и е вистинското име и презиме или devojkata_od_pehcevo како што се претставува и е потпишана на својот Инстаграм профил е нова блогерка во Македонија.

Девојката од Пехчево е вистински македонски феномен. Оваа секси убавица за брзо време успеала да собере четири пати повеќе следбеници на Инстаграм, отколку што има жители градот во кој живее.

Нејзиниот Инстаграм профил го следат околу 11 илјади следбеници од Македонија, каде што расната Сара секојденвно споделува понекоја жешка фотографија за која добива број на лајкови, речиси колку сите жители во Пехчево. Или што би се рекло народски, секој еден пехчевец, секојдневно и го посетува профилот.

„На последниот попис бројот изнесуваше околу 2500 жители а сега сме останати околу четворица“ – низ смеа раскажува Сара. Таа има и свој блог каде постојано споделува новости на нејзината Фејсбук страница Sara Avramova на која има 13.000 поддржувачи.

„Наскоро нешто спектакуларно за 10.000 лајкови на Сара Аврамова“ – најави девојката од Пехчево.

Во очекување на „спектаклот“ на Сара, уживајте во уште неколку фотографии од нејзината приватната фото-архива.

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

ТОП Вести

Родителите на момче родено во Лахолм во северна Шведска поднеле до Даночната управа барање за плаќање такса за крштевање на детето, кое им било...
Британката неколку пати ги одбила барањата на својот љубовник Родни, но кога тој ја запросил на сцената во клубот, пред сите, таа не можела...
На дневно ниво излегуваат милијарди песни. Не оставаат тргаи бидејќи се бркаат пари и слава. Ништо не било порано така. Ај сеа еве на...
Први во Европа: Оваа земја воведува задолжителна Ковид-пропусница за сите работници Сите работници во Италија во јавниот и приватниот сектор ќе мораат задолжително да поседуваат...

Актуелно

Разговор со градоначалникот на Берово г. Звонко Пекевски МУАБЕТИ: Сите знаеме дека и Берово е едно од опожарените подрачја, што беше зафатено од бранот во...
Угостителите да ги почитуваат новите протоколи за да се заштити јавното здравје, а со почитувањето на овие мерки, ќе се избегне носењето на порестриктивни...
Во Македонија вчера пристигна конвојот помош од Словенија за гаснењето на пожарите. Тимот за заштита од пожари од Словенија е составен од 45 лица, команда,...
Претседателот на македонскиот полициски синдикат д-р Марјан Кицев се пофали на фејсбук дека на МПС Кавадарци им е доделен фрижидер на користење. Почитувани денес...

Најчитани вести

Пандемијата со кopoнавиpycoт ќе заврши следната пролет, тврди претседателот на Здружението на лекари во Германија, Андреас Гасен. Според него, оние кои не се вaкцинирани, голема...
Истрагата на терен заврши. Од наодите на местото на настанот, Јавното обвинителство соопштува дека работи на расветлување на причината за пожарот. Извори на Алсат...
Врисоци, лелеци за помош, пламени јазици кои многу брзо се заканувале и навестувале дека се ќе изгори до темел. Буквално пет минути имале време,...
Во Тетово денеска беше одржан граѓански марш од градскиот плоштад до изгорената модуларна болница во знак на почит кон 14-те луѓе кои ги загубија...