23.8 C
Skopje

Ekсперт открива детали за средбата меѓу принц Вилијам и Хари – еден потег го издаде помалиот брат

- Advertisement -

Експертот за невербална комуникација Џуди Џејмс тврди дека принцот Хари се обидувал да биде опуштен, но дека нервозата му била откриена по една постапка, додека Вилијам се покажал како вистински постар брат.

Смирениот Вилијам, според човекот што чита од усни, на Хари му кажал: „Важно е да ја откриеме статуата како што доликува“.

Додека се движеа кон статуата, Вилијам исто така кажал: „О, па ова изгледа прекрасно“, а Хари се надоврзал велејќи: „Спектакуларно“.

„Хари нешто правеше со бурмата што е очигледен показател на тоа дека своето семејство го чувствува како извор на утеха под притисок“ – изјави Џејмс за „Мирор“.

Имено, покрај него на церемонијата не беше Меган Маркл, како ни неговите деца. Не е првпат Хари да биде виден како ја допира својата бурма за време на кралските церемонии, а експертот смета дека тоа го прави кога е „под притисок или кога е осамен“.

„Нивниот говор на тело беше скоро идентичен, беа огледало еден на друг што ја докажува нивната длабока поврзаност. На моменти не можеа да ја сокријат нервозата, а се виде и дека се многу внимателни, бидејќи беа свесни дека луѓето ќе го прочитаат нивниот говор на телото. Немаше размена на помали, мрачни погледи или нешто слично“ – додаде тој.

Особено, тврди, беше емотивен моментот кога браќата првпат ја видоа статуата на нивната мајка. Следуваше мал момент во кој размислуваа, а потоа Хари погледна кон Вилијам.

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

ТОП Вести

Родителите на момче родено во Лахолм во северна Шведска поднеле до Даночната управа барање за плаќање такса за крштевање на детето, кое им било...
Британката неколку пати ги одбила барањата на својот љубовник Родни, но кога тој ја запросил на сцената во клубот, пред сите, таа не можела...
На дневно ниво излегуваат милијарди песни. Не оставаат тргаи бидејќи се бркаат пари и слава. Ништо не било порано така. Ај сеа еве на...
Први во Европа: Оваа земја воведува задолжителна Ковид-пропусница за сите работници Сите работници во Италија во јавниот и приватниот сектор ќе мораат задолжително да поседуваат...

Актуелно

Разговор со градоначалникот на Берово г. Звонко Пекевски МУАБЕТИ: Сите знаеме дека и Берово е едно од опожарените подрачја, што беше зафатено од бранот во...
Угостителите да ги почитуваат новите протоколи за да се заштити јавното здравје, а со почитувањето на овие мерки, ќе се избегне носењето на порестриктивни...
Во Македонија вчера пристигна конвојот помош од Словенија за гаснењето на пожарите. Тимот за заштита од пожари од Словенија е составен од 45 лица, команда,...
Претседателот на македонскиот полициски синдикат д-р Марјан Кицев се пофали на фејсбук дека на МПС Кавадарци им е доделен фрижидер на користење. Почитувани денес...

Најчитани вести

Пандемијата со кopoнавиpycoт ќе заврши следната пролет, тврди претседателот на Здружението на лекари во Германија, Андреас Гасен. Според него, оние кои не се вaкцинирани, голема...
Истрагата на терен заврши. Од наодите на местото на настанот, Јавното обвинителство соопштува дека работи на расветлување на причината за пожарот. Извори на Алсат...
Врисоци, лелеци за помош, пламени јазици кои многу брзо се заканувале и навестувале дека се ќе изгори до темел. Буквално пет минути имале време,...
Во Тетово денеска беше одржан граѓански марш од градскиот плоштад до изгорената модуларна болница во знак на почит кон 14-те луѓе кои ги загубија...